KAYALAR YOLA YUVARLANDI, SÜRÜCÜLER TEHLİKE ATLATTI

KAYALAR YOLA YUVARLANDI, SÜRÜCÜLER TEHLİKE ATLATTI
8 Mart 2018 Perşembe 16:30

Foto: Fedai KAÇAR/ Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, son 2 gündür etkili olan sağanak yağışlar heyelana meyilli yerde toprak kaymasını tetikledi.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli- Alaplı karayolu, plajlar mevkisinde 8 Mart Perşembe öğlenden sonra yaşanan heyelanda kaya parçaları yola savruldu. Hareket halindeki araçların tehlike atlattığı olayda yol kısmi olarak kapandı. Kontrollü olarak trafik akışının sağlandığı kesimde karayolları ekiplerinin yolu temizlemesinin ardından trafik normale döndü.

Heyelan sahası alanına giren bölgede zaman zaman irili-ufaklı toprak kaymaları sonucu yamaçtaki taş ve kayalar yola kadar yuvarlanıyor. Zonguldak Bölge Meteoroloji Müdürlüğü, bölgede son günlerde artan yağışların heyelanlara yol açabileceği uyarısında bulunulmuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz