KESKİN, ALAPLI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NE CAN KATTI…

KESKİN, ALAPLI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NE CAN KATTI…
3 Aralık 2017 Pazar 14:20

YENİHABER

Alaplı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KESKİN kurumun faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Alaplı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KESKİN kurumun faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yaklaşık üç ay önce Alaplı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne dört yıllığına görevlendirildiğini belirten KESKİN, Alaplı halkının talepleri doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini, vatandaşların istekleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi.

KURSLARA YETİŞEMİYORUZ

Kuruma ekip olarak büyük bir enerji kattıklarını, Alaplı Halk Eğitimi Merkezini farklı bir boyuta taşıdıklarını belirten KESKİN, halkımızın çalışmalarımıza gösterdiği ilgi ve takdirin kendilerinin mutlu ettiklerini belirtti.

Üç binden fazla alanda kurs açabildiklerini belirten Alaplı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KESKİN, her alanda her kesimden kurs talepleri geldiğini, talepleri titizlikle inceleyerek ivedi bir şekilde yerine getirdiklerini belirtti.Alaplı halkının merkezin faaliyetlerine gösterdiği ilgi nedeniyle kurslara yetişmekte zorlandıklarını belirten KESKİN, üç ay gibi kısa bir sürede yetmişten fazla kurs açtıklarını, halkın ihtiyaçları doğrultusunda açmaya da devam edeceklerini belirtti.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI

Seksen öğrencinin Üniversiteye Hazırlık kurslarına devam ettiğini belirten KESKİN, bu alanda büyük bir açığı kapadıklarını, gençlerin üniversiteye yerleşmesi için bu kursların önemli olduğunu belirtti.

BEKLEYEN DEĞİL GİDEN KURUM

Üç aylık dönemde Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU’nun organizasyonuyla Alaplı’da bulunan Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla bir toplantı düzenlediklerini belirten KESKİN; çeşitli köyleri  de ziyaret ederek kurumun faaliyetleri hakkında bilgi verdiklerini,bekleyen değil giden, talep oluşturan ve hizmet götüren bir anlayışla çalıştıklarını, tüm köyleri ziyaret etmek istediklerini, Alaplı’yı karış karış dolaşarak Halk Eğitimi Merkezinin ile tüm Alaplı halkını tanıştırmak istediklerini söyledi.

DEVAM EDEN PROJELER

Çekmene Can Veren Has Eller, Ahşap Oyuncak Atölyesi ve Asımın Nesli Tevhidi Kurtaranların Yolunda isimli projelere proje ortağı olduklarını belirten KESKİN, bu projelerin eğitim ile ilgili faaliyetleri kurumumuz tarafından yürütüldüğünü, bu tür projelerde bundan böylede destek olacaklarını belirtti.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ

Ülkemizdeki mesleklerin sertifikasyonu alanında çalışan Mesleki Yeterlilik Kurumu ile anlaşmalı bir firmayla protokol imzaladıklarını belirten KESKİN, Seksen bir alanda Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının talep durumuna göre Alaplı’da yapılabileceğini belirtti. Bu çalışma ile ilgili bir broşür hazırladıklarını ve dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti.

İŞKUR KURSLARI

Alaplı halkının iş ve beceri edinmesi için İŞKUR destekli kurslar açtıklarını belirten KESKİN, 137 vatandaşımız İŞKUR kurslarında 25.00-35.00 TL gündelik ücret alarak bu kurslardan yararlanmaya devam ettiklerini belirtti. Bütün kurslarımıza katılan kursiyerlerimizin edindikleri beceri alanında kendilerini geliştirerek, yaptıkları çalışmaların ekonomiye kazandırılması için de çaba içinde olduklarını belirtti.

YENİ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ BİNASI

Mevcut binanın ihtiyaca cevap vermediğini belirten Alaplı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KESKİN, yeni Halk Eğitimi binasının 12 derslik olarak planlandığını ve en kısa sürede inşaatına başlanacağını belirtirken, görevde olduğumuz kısa sürede yaptığımız çalışmalara destek olan Zonguldak Milletvekili Faruk ÇATUROĞLU ve değerli eşleri Fatma YILMAZ ÇATUROĞLU’na, Alaplı Kaymakamı Saim ESKİOĞLU’na, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cevat ÇEVİK’eve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimize, Alaplı Halk Eğitimi Merkezindeki çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz