KINALI ELLER’İN YENİ PROJESİ 29 ARALIK'TA...

KINALI ELLER’İN YENİ PROJESİ 29 ARALIK'TA...
26 Aralık 2017 Salı 19:10

Yenihaber

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Kınalı Eller Projesi Ahşap Oyuncak Atölye Projesi”nin açılışı gerçekleştirilecek. Kınalı Eller Projesi kapsamında daha önce farklı projeler hayata geçirilmişti.

Haber merkezi -  Kınalı Eller Ahşap Oyuncak Atölyesi Projesi’nin 29 Aralık 2017 Cuma, saat 10:30’da Çamcılar köyü A. Abacılar mahallesinde açılış kahvaltısı düzenleneceği bildirildi.  

Hasanlı  (Çamcılar) Köyü A.Abacılar Kalkındırma Derneği Başkanı Muhammet Akyüz yaptığı açıklamada, 2015 yılında Defne Kokan Kınalı Eller adında 2015 yılında derneklerinin bir proje gerçekleştirdiklerini ve defne sabunu yapmaya devam ettiklerini ve 2017 yılında da ahşap oyuncak üzerine sundukları projenin kabul edildiğini bildirdi.

Alaplı ilçesi güzel kazanımlar elde ettiklerini belirten Başkan Akyüz açılışını gerçekleştirecekleri projeyi anlattı. “Kınalı Eller Ahşap Oyuncak Atölyesi” adlı projelerinde, ''Oyuncak sektöründe her gün zararlı oyuncaklar haberleri yapılmaktadır. Sağlıklı oyuncak imal ederek hem ileriye dönük istihdam yaratmak amaçlanmıştır. Oyuncak atölyesinde çoğunlukla bayanlara kurs vereceğiz ve bayanların ailelerine katkılarını devamlı hale getirmek amaçlanmıştır. Defne sabunu yapmaya da devam edeceğiz böylelikle hem sağlıklı ürün elde edeceğiz hem de ailelere ekonomik katkı sağlamayı amaçlamaktayız” dedi.

Başkan Akyüz, proje safhalarında desteklerini esirgemeyen, Alaplı Kaymakamına, Zonguldak İl Dernekler Müdürlüğü ve Zonguldak Valisine, Zonguldak Millet Vekillerine ayrı ayrı teşekkür ederken, 29 Aralık 2017 tarihinde Çamcılar Köyü A.Abacılar mahallesinde yapacakları açılışa tüm Zonguldak halkını davet etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz