KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİĞİ’NDE BİR ARAYA GELDİLER…

KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİĞİ’NDE BİR ARAYA GELDİLER…
2 Mayıs 2017 Salı 19:04

FEDAİ KAÇAR

Alaplı Gümeli Beldesi Yardımlaşma ve Kültür Derneği tarafından,"Kültür ve Sanat" etkinliği düzenlendi.

 Alaplı Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan, Alaplı Gümeli Beldesi Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Şenol Bozkurt, Gümeli halkı 130 yıldır Batı Karadeniz'de bir geçmişe sahip olduğunu söyledi.

İlçe merkezinde bulunan Cem evini bitirilmesi için herkesimin desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade eden Bozkurt, "Derneğimiz 2001 yılında kurulmuştur. Derneğimiz kültür ve sanatsal etkinliklerinin yanında Gümeli halkını örf ve adetlerini geçmişten geleceğe yaşatmak ve yansıtmaktır. Gümeli halkını batı Karadeniz'e gelmesi 1890 yılında başlamıştır. Alaplı'da 130 yıllık bir geçmişe sahiptir. İlçe merkezinde Cem evinin inşaatını bitirilmesi için herkesimin desteğini bekliyoruz." diye konuştu. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'de, Derneğin kuruluşundan bu güne kadar görev yapan tüm başkanlara teşekkür ettiğini belirterek, "Biz hem şahsi hem de Alaplı Belediyesi olarak Gümeli halkımız hep yanında olduk.Gümeli olmazsa Alaplı olmaz, Alaplı olmazsa Gümeli olmaz. İlçe merkezindeki Cem Evini sadece dış cephesi kaldı. Biz Belediye olarak elimizde geldiği kadarıyla Cem Evini destek vereceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmazın." dedi. Konuşmaların ardından, semah gösterisi sunuldu. Alaplı Halk Eğitim Müdürlüğü Saz ve türkü ekibin söylediği türküler beğeni topladı.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz