KURTARMA 11 RÖMORKÖRÜ DENİZE İNDİRİLDİ

KURTARMA 11 RÖMORKÖRÜ DENİZE İNDİRİLDİ
30 Kasım 2018 Cuma 11:11

HASAN HAŞIL-FEDAİ KAÇAR

Karadeniz Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Med Yılmaz Tersanesinde Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne inşa edilen Kurtarma 11 adlı römorkör törenle denize indirildi.

Kdz. Ereğli’de, 1980 yılından bu yana tersanecilik sektöründe faaliyet gösteren Med Yılmaz Tersanesi krize inat yoluna devam ediyor. Hasan Yılmaz ve İbrahim Beyazay’a ait olan Med Yılmaz tersanesinde YÜTEK Makine Gemi İnşa Sanayisinin Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile yapılan sözleşme çerçevesinde inşa edeceği 2 adet römorkörden ilki olan Kurtarma 11 adlı römorkörü 6 ay gibi kısa sürede inşa edilerek teslim edildi. Diğer römorkörün yaklaşık 2 ay sonra denize indirilmesi planlanıyor.
Med Yılmaz Tersanesi Sahipleri Hasan Yılmaz ve İbrahim Beyazay, “Medyılmaz Gemi Tersanesi, krize inat yoluna devam etmektedir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait 2 adet bin ton ağırlığında 75 Ton Çeki Kapasiteli Arama Kurtarma Römorkörlerinden NB61 Gemi İnşa numaralı, Kurtarma 11 adlı ilk Römorkörü düzenlenen tören ile suya indirilmiştir. Med Yılmaz Gemi tersanesi, 180 deneyimli çalışan personeli ile iki adet Römorkörü 6 ayda gibi kısa bir süre içerisinde anahtar teslimi ile bitirmiş olup, yeni projeler içinde çalışmalarına devam etmektedir “ dedi. 
Öte yandan Kurtarma 11 adlı römorkörün Med Yılmaz Tersanesinde düzenlenen denize indirilme törenine yetkilileri katıldı.

GENEL ÖZELLİKLERİ

Tam Boy: 32.000 m
Genişlik : 11.800 m
Derinlik: 5.550 m
Draft (Ext.): 4.770 m
Çekme Gücü:70t
Ana Makine: Wartsila 6L26 2X2100kW@1000rpm
Pervane: 2XWST24-CP 2800 mm
Servis Hızı: 13.0kn
Klas: Türk Loydu +1A5 Y TUG, Escort (p,V), +M AUT -8h FIFI 1

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz