KUVVETLİ “POYRAZ” UYARISI!

KUVVETLİ “POYRAZ” UYARISI!
21 Mart 2018 Çarşamba 15:56

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Batı Karadeniz’de, 22 Mart Perşembe akşamı “Kuvvetli Fırtına” beklendiği uyarısında bulunuldu. Ayrıca, Poyraz fırtınasının Marmara ve Ege’de de etkili olması bekleniyor.

Haber merkezi -  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) sitesinde, baharın ilk günü olan 21 Mart Çarşamba 2018 Çarşamba, saat 14:00’da yayınlanan uyarıda, 22 Mart Perşembe akşam-gece saatleri arasında Batı Karadeniz’in özelikle doğusunda (Akçakoca, Karadeniz Ereğli, Zonguldak, Amasra açıkları) kuvvetli Poyraz (kuzeydoğu) rüzgarının hızının zaman zaman 70-90 kilometre eseceği tahmin ediliyor.

Karada da hissedilecek fırtına nedeniyle sıcaklıklarında kuzeybatı kesimlerde hissedilir değerlerde azalarak mevsim normalleri ve yer yer altına gerilemesi bekleniyor. Batı Karadeniz Bölgesinde Perşembe hafif, Cuma ve Cumartesi daha etkili olmak üzere sağanak geçişleri olacak.

MGM tarafından yayınlanan fırtına uyarısı şu şekilde;

Batı Karadeniz'in doğusunda rüzgarın; 22 Mart Perşembe akşam saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğulu yönlerden etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Cuma günü (23.03.2018) sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Marmara'da rüzgarın;Perşembe sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğulu yönlerden etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75  km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; aynı gün akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Kuzey Ege'nin kuzeyinde rüzgarın; Perşembe sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğulu yönlerden etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, açıklarında yer yer 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Cuma günü (23.03.2018) günün ilk saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Güney Ege'de güney ve güneydoğulu yönlerden esen rüzgarın; Perşembe sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak 7 ila 9 (75-90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Kuvvetli fırtınanın; yarın (Perşembe) akşam saatlerinden sonra kuzeyinde, Cuma günü (23.03.2018) sabah saatlerinde güneyinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.”

Öte yandan, beklenen fırtınanın yönünün ‘kuzeydoğu’ olmasından dolayı dev dalgalar konumdan kaynaklı sebepten ötürü, Karadeniz Ereğli sahillerine uğramayacak. Ancak, sahilleri kuzey kıyıda yer alan Akçakoca, Zonguldak ve Amasra’da dalgaların yüksekliği 2 ila 5 metre arasında değişebilir. Alaplı sahillerinde kısmen de olsa dalgalar beklenmektedir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz