KUVVETLİ FIRTINA ve KAR KAPIYA DAYANDI...

KUVVETLİ FIRTINA ve KAR KAPIYA DAYANDI...
26 Şubat 2018 Pazartesi 15:03

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Genel olarak birçok bölgede karsız ve ortalamanın üzerinde sıcaklıklarla geçen sezonun ardından, kış mevsiminde olduğumuzu özellikle son bir haftadır hissediyoruz. Önümüzdeki günlerde sıcaklıkların daha da azalarak mevsim normallerinin biraz altına düşmesi bekleniyor.

Haber merkezi -  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden (MGM) alınan bilgiye göre, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyreden sıcaklıkların ayın son günü olan 28 Şubat Çarşamba akşam saatlerinden başlayarak 1 Mart Perşembe günü arasında kuzeybatı kesimlerden başlayarak 8 ila 12 derece arasında azalacağı tahmin ediliyor.

KAR ve FIRTINAYA DİKKAT!

28 Şubat Çarşamba, önce Trakya ve Marmara’da etkisini artıracak yağışların Trakya’da yoğun kar, Marmara kıyılarında kuvvetli yağmur ve karlakarışık yağmur şeklinde olması, gün boyu etkili olacak yağışlarla birlikte kuvvetli rüzgarın etkisini göstereceği açıklandı.

Mart’ın ilk günü ise yağışların, Marmara’nın Doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’da yağışların kar şeklinde olması bekleniyor.  Orta Karadeniz kıyıları karkakarışık yağmur, Doğu Karadeniz kıyı bölümünde de kuvvetli yağmur görülecek.

02 Mart Cuma günü yurdun büyük bölümünü terk edecek yağışların ardından sıcaklıkların batıdan başlayarak artacağı tahmin ediliyor.

Kuzey, iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatleri başta olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.  

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz