Kan Bağışı geleneğini bu sene de sürdürdü

Kan Bağışı geleneğini bu sene de sürdürdü
15 Nisan 2017 Cumartesi 23:45

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Hyundai Simge Motorlu Araçlar Ltd. Şti. gelenekselleştirdiği kan bağışı kampanyasının 13'üncüsü düzenlendi.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli’de, 15 Nisan 2017 Cumartesi 10:30 – 17:00 saatleri arasında Hyundai plazada, Zonguldak Kızılay Kan Bağış Merkezi tarafından 40 ünite kan toplandı. Zonguldak Kızılay Kan Bağışı Merkezi doktorlarından Mehmet Günaydın, kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “Ramazan’dan önce stoklarımızı güçlendiriyoruz. Kış ayları ve Ramazan ayında kan bağış oranlarında belirgin düşüşler oluyor. . İstatistiklere göre bölgemizde en çok kan bağışı, ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılıyor. Şuan için stoklarımızda düzenlediğimiz kan bağışı kampanyaları ve duyarlı vatandaşlar sayesinde sıkıntı yok. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı ancak bazı zamanlar sıkıntılarda yaşanıyor. Belirgin bir sağlık sorunu olmayan herkes kan verebilir. Zaten bağışta bulunmak isteyen kişiyi ön muayeneden geçiriyoruz. Uygunsa onaylıyoruz. Bağışlanan kanlar testten de geçiyor. Kan vermek hücreleri yeniliyor. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Öte yandan, Hyundai Simge Plaza Yönetim Kurulu Başkanı Şemsi Durdu, Hyundai personelinin büyük bölümü ve bazı müşterilerde kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Hyundai Satış Müdürü Meral Akdoğan, her sene periyodik olarak bağışta bulunduğunu belirterek: ”Düzenlediğimiz kan bağışlarında her yıl kan veriyorum. Doktorlar sağlık durumumun uygun olduğunu ifade etti. Normalde dört ayda bir kan vermeye uygun olduğumu söylediler. Bundan sonra daha sık bağış yapmayı düşünüyorum. Ereğli halkını da duyarlı olmaya davet ediyorum.”

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz