Karabük yerli otomobil fabrikası için girişimlerde bulundu

Karabük yerli otomobil fabrikası için girişimlerde bulundu
4 Temmuz 2017 Salı 16:00

İHA

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, yerli otomobil fabrikasının Eskipazar'da kurulmasını talep ettiklerini ve bu konuda gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi.

İl Başkanı Saylar, Karabük Organize Sanayi Bölgesinde bugüne kadar 15 fabrika kurulduğunu, buna karşın 2 senede 17 fabrika kurulacağını belirterek, “ Şimdi 20 senede 15 fabrika, 2 senede 17 fabrika kuruluyor. Biz şehrimizin ekonomisinin yükünü aldığını düşünüyoruz. Buradan bir beklentimiz yok. Makamlarla bir şey almak için değil, vermek için buradayız. 15 senedir konuşuluyor, Eskipazar İhtisas Organize Sanayi Bölgesi. Şu anda Eskipazar İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin yönetim kurulunu oluşturduk. Eskipazar Makine İmalat İhtisas Sanayi Bölgemiz resmiyet kazanmıştır. Burası yıllardır beklenen bir yer, burası halloldu. Demek ki biz Eskipazar'ın da yükünü almak için oradayız, Karabük'ün yükünü almak için de oradayız. Karabük'te her şart oluştu. Karabük, Batı Karadeniz'in giriş kapısı. Yerli otomobil fabrikası da buraya yakışır, yerli otomobil fabrikasının da Eskipazar'a yapılmasını istiyoruz. Bu konuda talebimizi bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ilettim. Kendisi buna sıcak baktı. Bölge milletvekilimiz Mehmet Ali Şahin’de bununla ilgili olarak TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile randevu alarak yerli otomobil fabrikası konusunda yeni kurduğumuz İhtisas OSB alanına yapılması konusunda görüşmelerde bulunacak” dedi.
İl Başkanı Saylar, her ilçe için ayrı projeleri bulunduğunu, bu kapsamda yüzde 80'inin ormanlık alan olan Yenice'de orman ihtisas bölgesi kurulması gerektiğini de ifade ederek, "Bu kadar ormanın olduğu yerde bir fabrika olması gerekiyor. Yenice'de Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olmalı. Bununla ilgili çalışmalar da devam ediyor. Eflani'de de bir Organize Sanayi Bölgesi için planlarımız var. Hayvancılık ile ilgili ihtisas sanayi bölgesini de burada oluşturduğumuz zaman, Eflani Türkiye'nin en fazla büyük ve küçükbaş hayvan üretildiği yer olacak. Onun alt yapısının oluşmasını bekliyoruz. Bununla da Eflani'nin yükünü alıyoruz." diye kaydetti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz