Kdz.Ereğli’de genç çiftçilere 660 bin TL’lik düve dağıtıldı

Kdz.Ereğli’de genç çiftçilere 660 bin TL’lik düve dağıtıldı
22 Ekim 2018 Pazartesi 17:42

İHA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında 22 çiftçiye 110 adet düve dağıtımı yapıldı.

Karadeniz Ereğli İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ‘Genç Çiftçi’ projesi kapsamında 22 çiftçiye hibe düve dağıtımı gerçekleştirildi. Her bir çiftçiye geri ödemesiz 30 bin TL değerindeki hibe düveler Delihakkı Hayvanpazarı alanında İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından dağıtıldı. Kars ve Ardahan illerinden Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirilen ve toplam maliyeti 660 bin TL olan proje kapsamında ki düvelerini teslim alan genç çiftçiler büyük bir mutluluk yaşadı.

Kdz. Ereğli Tarım, Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Doğan Kale, genç çiftçilere hayvanların bakımı hakkında bilgiler verdi. Kale, düvelerin 24 saatlik yoldan geldiğini ve 24 saatlik süre içerisinde aşırı su ve yiyecek vermemelerini istedi. Düvelerini teslim alan genç çiftçiler Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz