KOKULU SU İDDİASI!

KOKULU SU İDDİASI!
11 Ekim 2017 Çarşamba 10:29

Yenihaber

Karadeniz Ereğli’nin bazı yerlerinde şebeke suyundan kokular geldiği iddia edildi.

Haber Merkezi -  Zonguldak’ın Ereğli ilçesinin Kepez mahallesinde sulardan koku geldiğini öne süren bazı vatandaşlar gazetemizin whatsApp hattına ihbarda bulundu.

Kepez mahallesi, Dağevleri mevkiinin bazı kesimlerinde zaman zaman sulardan farklı koku geldiğini iddia eden vatandaşlardan Murat Yılmaz, suyun kaynadıkça kokusunun daha da hissedildiğini belirtti. Yılmaz, “Her zaman ve tüm mahallede olmuyor. Ancak, farklı bir koku. Klor değil. Suyun renginde bir bulanıklıkta yok. Çay içerken de değişik bir tat algılıyoruz. Zaten tüketim olarak damacana su kullanıyoruz. Ancak yemeklerde ve çay yaparken şebeke suyunu kullandığımız için bunu hissediyoruz. Bildiğim kadarıyla şebeke suları periyodik aralıklarla kontrol ediliyor” dedi.

Vatandaşlar, birkaç gün önce yaşanan durumun tekrarlaması halinde konuyu belediye yetkililerine bildireceklerini ifade ediyorlar.

Öte yandan 2016 yılında da Kepez mahallesinin bazı kısımlarında şebeke sularından kokular geldiği şikayetlerinin üzerine Karadeniz Ereğli Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından inceleme yapılmış ve aşırı yağışlardan dolayı suya dere suyu karıştığı ve riskli bir durumun söz konusu olmadığı dile getirilmişti. Ancak o günkü faktörden farklı olarak son haftalarda bölgemizde etkili bir yağışta gözlemlenmedi.  

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz