Kuvvetli don ve buzlanma uyarısı!

Kuvvetli don ve buzlanma uyarısı!
28 Şubat 2018 Çarşamba 15:41

Yenihaber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde bu geceden itibaren şiddetli zirai don uyarısında bulundu.

Haber merkezi - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 28 Şubat gecesi başlayacak ve 1 Mart Perşembe sabah saatlerinde Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli don, Batı Karadeniz kıyılarında ve İç Anadolu'da hafif ve orta şiddette don uyarısında bulundu.

Açıklamada ayrıca, 1 Mart gecesinden 2 Mart sabahına kadar Karabük’ün de dahil olduğu Batı Karadeniz bölümü ile Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek zirai don olayına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Sıcaklıkların Batı Karadeniz kıyılarında bile eksi 3 ila eksi 6 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Cuma ve hafta sonu ise sıcaklıklar hissedilir değerlerde artarak normallerin üzerine çıkacak. Ancak hafta sonu sağanak geçişlerinin yer yer etkili olması, yağışların hafif ve orta şiddet arasında yaşanması tahmin edilmektedir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz