MAHALLEYE KADAR İNEN AYILAR KOVANLARI PARÇALADI

MAHALLEYE KADAR İNEN AYILAR KOVANLARI PARÇALADI
11 Mayıs 2017 Perşembe 17:02

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinin Akköy köyüne inen ayılar, bal kovanlarını parçaladı. Balları yiyen ayılar, yüzlerce arının da telef olmasına neden oldu.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli’ye bağlı Akköy köyünün İbrahimci mahallesinde ikamet eden Mehmet Kurtal isimli bal üreticisi, üst üste gerçekleşen iki ayı saldırısından dolayı büyük zarara uğradığını kaydetti.

Geçtiğimiz yıllarda da benzer durumlarla karşılaşıldığını söyleyen ve yetkililere seslenen Kurtal; “Ayılar köyümüzün mahallesine kadar inmiş. İki gece üst üste kovanlara saldırdılar. 3 mevkide yer alan 10 kovanım tamamen tahrip oldu. Birçok arı da telef oldu. Ortalama, 300 kilo bal zayii olmuş durumda. Maddi kaybımda yaklaşık 50 bin liradır. Önceki yılda kovanlarıma saldırmışlardı. Köyde diğer bal üreticilerinin başına da benzer durumlar geldi. Ayılar gece saatlerinde mahallenin içerisinde kadar giriyor. Can güvenliğimizde tehlikede! Basın aracılığıyla yetkililerimize sesleniyorum. Bu konuda bize yardımcı olsunlar. Alınabilecek önlemler alınsın. 70 kovanım daha var. İlaçlamadan dolayı bunlar ayrı mevkiinlerde yer alıyor. Kendi çapımızda önlemler almaya çalışıyoruz. Kovanların üstlerini ve çevresini iyice kapatıyoruz. Engeller koyuyoruz. Mahalle içerisinde ancak orman kenarında bulunmaktadır. Bu konu çok hassas. Biz emek sarf ediyoruz. Ayılar birkaç dakika içerisinde bütün emeklerimizin zayii olmasına neden oluyor. Yazık!” şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Vedat aytekin
    11 Mayıs 2017 Perşembe 23:18

    Elektrikli çit Ayı korkusuna son deliçoban elektrikli çit cihazı ile arılarınıza ayı yaklaşamaz .ürünümüz memnuniyet garantilidir satın aldıktan sonra bir hafta içerisinde para iadesi yapıyorum. 2 yıl koşulsuz garanti veriyorum. TÜRKİYENİN HER YERINDEN KAPIDA ÖDEME kolaylığı ile satın alabilirsiniz. 0541 399 6430

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz