METEOROLOJİNİN TAHMİNİ TUTMAYINCA...

METEOROLOJİNİN TAHMİNİ TUTMAYINCA...
7 Mayıs 2017 Pazar 21:06

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Meteorolojik tahminlerin aksine Pazar gününün güneşli ve ılık olmasını değerlendiren vatandaşlar park ve sahillere akın etti.

Haber merkezi - Zonguldak ve ilçelerinde hafta sonu etkili sağanak geçişleri bekleniyordu. 6 Mayıs Cumartesi etkili olan yağışlar yüksek kesimlerde kısa süreli dolu şeklinde de etkili olmuştu. Ancak 7 Mayıs Pazar beklenen yağışlar gerçekleşmedi ve güneş dağınık bulutların arasından yüzünü gösterdi.

Karadeniz Ereğli ilçesinde, az bulutlu açık havayla öğlen saatlerinde termometreler gölgede 19 dereceyi gösterince birçok kişinin; sahil, park ve piknik alanlarına giderek, bu güzel bahar ve Pazar gününü sevdikleri ve arkadaşları ile birlikte değerlendirdikleri gözlemlendi. Meteoroloji yetkilileri Pazar günü Karadeniz Ereğli'de yağış ihtimalinin % (yüzde) 51 olduğunu açıklamıştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verilerine göre; yeni haftanın ilk 2 gününde Batı Karadeniz’de yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar beklenirken, sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Fakat bu yağışlar tüm günü kapsayacak şekilde olmayacak.

Bu arada, önümüzdeki hafta sonundan itibaren sıcaklıkların hissedilir değerlerde artarak normallerin üzerine çıkabileceğine de haftalık tahminlerde yer verildi.    

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz