MGM'den SALI UYARISI!

MGM'den SALI UYARISI!
15 Temmuz 2017 Cumartesi 18:07

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Yeni haftanın ilk iki günü kuzeybatı kesimlerde olumsuz hava koşulları etkili olacak. Özellikle, 18 Temmuz Salı günü Doğu Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında poyrazla birlikte çok kuvvetli gök gürültülü sağanaklar bekleniyor.

Haber merkezi- Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayınlanan uyarıda, 17-18 Temmuz (Pazartesi-Salı) Marmara ve Batı Karadeniz Bölgelerinde, kuvvetli sağanak yağış ve fırtına beklendiğini açıkladı.

MGM tarafından yapılan tahminde şu bilgilere yer verildi:

“Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin, 17.07.2017 Pazartesi gününden başlayarak serin ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 17.07.2017 Pazartesi günü Marmara’nın batısında, Salı günü Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışla birlikte hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde Pazartesi ve Salı günleri 4 ila 7 derece azalacağı ve bazı yerlerde mevsim normallerinin biraz altına düşeceği tahmin ediliyor.

Hafta başında rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden (Poyraz) kuvvetli ve yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Hafta başında kuzeybatı kesimlerde beklenen kuvvetli yağışlarla ilgili olarak ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı meteorolojik uyarı ve raporları takip etmeleri önem arz etmektedir.”

BATI KARADENİZ’DE FIRTINA…

Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu yönlerden esmekte olan rüzgarı, Salı günü (18.07.2017) etkisini artırarak 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Yeni haftanın ilk günü de rüzgarın Poyraz'dan kuvvetli eseceği kaydedildi.

Oluşması Muhtemel Riskler

Ani sel - su baskını – deniz ve kara ulaşımında aksamalar – yıldırım

Yorumlar
  • ŞEVKET
    18 Temmuz 2017 Salı 23:22

    HANİ NEREDE SEL?

  • Rüzgar
    15 Temmuz 2017 Cumartesi 18:27

    Botları, sandalları karada yüzmek için hazırlayın anlamında oluyor sanırım

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz