MİNİK ELLER ÇİLEK DİKTİ...

MİNİK ELLER ÇİLEK DİKTİ...
21 Kasım 2017 Salı 23:27

Fedai KAÇAR

Alaplı Ziraat Odası Başkanlığı ve Alaplı Anaokolu ortaklığı ile gerçekleştirilen proje kapsamında, Alaplı Anaokulu bahçesine minik bir çilek bahçesi kuruldu.

Alaplı Anaokulu'nun Bahçesinde kurulan minik çilek bahçesinde anaokulu çocuklarına; toprak hazırlama, fide dikimi ve ve can suyunun önemi konusunda uygulamalı olarak anlatıldı. Anaokulu çocuklarının toprağa dokunma heyecanı ile eğlenceli bir şekilde gerçekleştirilen etkinlik, çocukların fide dikimi ile sona erdi.
Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Alaplı Ziraat Odası Ziraat Mühendisi ve Tarım Danışmanı Coşkun Tosun; ' Günümüz toplumunda çocuklarımız teknolojisin gelişmesiyle telefona bilgisayara bağımlı hale gelmiş ve evlerden çıkmayan dışarıda dolaşmayan doğayı tanımayan nesiller yetişmektedir. Doğayı tanımayan nesiller doğaya zarar vermekte ve kıymetini bilmemektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve yok olan tarımı canlandırmak amacıyla' böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade ederek şunları söyledi; ' Alaplı Ziraat Odası Başkanlığı Aşağıdoğancılar köyü mevkisinde Çiftlik tarzında planlanan arazide çilek, hurma, kivi ve seracılık yapmakta ve ürünleri satışa sunmaktadır. Ailelerin çocuklarıyla gelerek gün boyu yeşil doğa içinde güzel vakit geçirmeleri için mesire alanı ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Arazide üreticilere teorik ve uygulamalı tarım eğitimi vermektedir. Alaplı Ziraat Odası Başkanlığı arazideki faaliyetleri çocuklara ulaşması ve uzun yıllar varlığı sürdürerek nesilden nesille tarımımızı aktarmak için Alaplı Anaokulu ile ortak çalışma gerçekleştirmiştir. Alaplı anaokulu müdür vekili Tuğba Tuğrul; Bu Çalışmanın çocuklarımıza doğa sevgisi kazandırma noktasında çok faydalı olacağını söyledi. Bu güzel etkinlik ve işbirliğinden dolayı Alaplı ziraat Odası yönetim kurulu başkanı Şeref Türkoğlu, projede etkin rol alan Alaplı Anaokulu stajyeri Firdevs kaymaz ve Alaplı Ziraat Odası adına projeyi yürüten şahsıma teşekkürlerini bildirdi' .

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz