MÜCADELE SONUÇLANDI, "TATLIYA" BAĞLANDI...

MÜCADELE SONUÇLANDI, "TATLIYA" BAĞLANDI...
21 Haziran 2018 Perşembe 19:47

İHA

- Tatmetal’de toplu sözleşmede anlaşmaya varıldı, grev sona erdi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tatmetal Çelik A.Ş.’de çalışan 273 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşmede Türk Metal Sendikası ile anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Tatmetal Çelik A.Ş Mali ve İdari Direktör Sedat Çiftçioğlu, Türk Metal Sendikası ile yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bu gün Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan ile bir araya gelen Tatmetal Çelik A.Ş Mali ve İdari Direktör Sedat Çiftçioğlu görüşmelerde işçilere yüzde 35 zam verilmesi ile anlaşma tutanağının imzalandığını söyledi.

Çiftçioğlu konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Bugün sendika yetkilileri ile birlikte yaptığımız toplantıda uyuşmazlık konusu maddeler üzerinde bir mutabakata vardığımızı ve ortalama yüzde 35 zam ile sonuçlanan 11 maddelik nihai anlaşma tutanağını imza altına aldığımızı bildirmek isterim. İçinde bulunduğumuz böylesi hassas bir dönemde grev ve lokavt haklarını iyi niyet kuralları çerçevesinde, toplum yararlarını gözetleyerek uzlaşıyla sonuçlandırmış olmaktan memnunuz. Bu süreçte başta tüm çalışanlarımız olmak üzere konuya hassasiyet göstererek meselenin halli yolunda katkı veren herkese teşekkür eder, toplu iş sözleşmesinin çalışanlarımıza ve taraflara hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi. 

Toplu sözleşmenin anlaşmayla sonuçlanmasıyla işçiler de grevi sona erdirdi. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz