MÜJDELERLE DÖNDÜLER...

MÜJDELERLE DÖNDÜLER...
28 Şubat 2018 Çarşamba 23:24

YENİHABER

2016-2017 sezonunda Oturarak Voleybol Türkiye 1. Ligi ve aynı sezonun Türkiye kupası şampiyonu Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü (ALGES) oturarak voleybol takımı, Zonguldak Milletvekili Faruk ÇATUROĞLU ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK'ı ziyaret etti.

Alges Alaplı kulübü Başkanı İsmail Korkut; çifte şampiyonların Zonguldak Milletvekili Faruk ÇATUROĞLU ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ziyaretleriyle ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu: 

“27/02/2018 tarihinde çifte şampiyon Alges Alaplı oturarak voleybol takımı olarak öncelikle Zonguldak Milletvekilimiz Sayın Faruk Çaturoğlu beyi Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ndeki makamında ziyaret ederek oturarak voleybol takımımıza verdiği desteklerden dolayı kendilerine teşekkür ettik.”
Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’da: “Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Alges Alaplı oturarak voleybol takımının başarılarının gurur verici olduğunu, şampiyon takımımızı her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ve 2017-2018 sezonunda şampiyonluk yolunda takımımıza başarılar dilediğini ifade etti.”

Daha sonra Alges Alaplı Oturarak Voleybol Takımı olarak Milletvekilimiz Sn. Faruk ÇATUROĞLU ve Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sn. Hakan YÜKSEL Bey ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Osman Aşkın BAK Beyi ziyaret ettik. Son derece sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Sn. Bakanımız: “Şampiyon takımımızı tebrik etti ve bundan sonraki müsabakalarda takımımıza başarılar diledi.”
Ziyarette Sn. Bakanımıza; İlçemizdeki mevcut spor salonunun son derece yetersiz kaldığı, ihtiyaca cevap veremediğini ve Alaplı’ya modern bir spor salonu yapılmasının gerekli olduğunu, Engelli Sporcuların antrenman ve müsabakalara götürülmesinde araç sıkıntısı yaşadığımızı ve bir hizmet aracına ihtiyaç duyduğumuzu, 2017-2018 Paravolley Türkiye Süper Ligi final etabının Alaplı ilçemizde yapılabilmesi için Bülent ECEVİT Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu bünyesinde bulunan spor salonundaki asansör ihtiyacı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından şampiyon takımlara yapılan yardımla ilgili başvurumuz hususunda destek taleplerimizi Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Osman Aşkın BAK Beye iletme fırsatı bulduk. 
Sn. Bakanımız da: “Alaplı’ya kapalı spor salonu yapılmasıyla ilgili gerekli çalışmaların ivedilikle yapılacağını, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ihtiyaç duyulan hizmet aracının tahsis edileceğini, Alaplı Meslek Yüksek Okulundaki asansör probleminin çözülebilmesi için gerekli ödeneğin Zonguldak il Müdürlüğüne tahsis edilmek suretiyle Oturarak Voleybol Türkiye Süper Ligi 2017-2018 final etabının Alaplı’da yapılabilmesi için tüm eksikliklerin giderileceğini ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan talep edilen yardımın yapılması için gerekli talimatları vereceğini bizlere ifade ettiler.”

Zonguldak Milletvekilimiz Faruk ÇATUROĞLU: “Alges Alaplı Oturarak Voleybol Takımının başarılarının kendisine gurur verdiğini belirterek şampiyon takımımıza verdiği destekten dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK beye teşekkür etti.”

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sn. Hakan YÜKSEL’de: “Alges Alaplı Oturarak Voleybol Takımı’nın başarılarının kendileri için bir gurur vesilesi olduğunu, Alges Alaplı kulübüne ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını ifade ederek verdiği destekten ötürü Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Osman Aşkın BAK Beye teşekkür etti.”

Ziyaret sonunda, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Osman Aşkın BAK Bey’e Alges Alaplı kaşkolü ve çeşitli hediyeler takdim ettik. 

Bizler Alges Alaplı kulübü olarak, ilçemize tarihte ilk defa kazandırmış olduğumuz başarıyı yine ilçemiz adına fırsata çevirerek ilçemizin sportif tesislerinin eksikliğinin giderilmesi için üzerimize düşen görevi yaptığımıza inanıyoruz. Değerli büyüklerimizin de gerekli duyarlılığı göstermeleri halinde, ihtiyaca cevap verebilen modern spor tesislerinin ilçemize kazandırılmasının zor olmadığına inanıyoruz."dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz