Makam aracıyla evine ulaştı

Makam aracıyla evine ulaştı
8 Ocak 2019 Salı 17:41

İHA

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, kar yağışından dolayı köy yolunun kapanmasından dolayı evine gidemeyen diyaliz hastası Mehmet Duman’ı makam hastayı makam aracıyla evine ulaştırdı.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, merkeze 10 kilometre mesafedeki Eleşler köyünde oturan ve 3 yıldır böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftada 3 gün diyalize girmesi gereken Mehmet Duman, sabah erken saatlerde diyalize gitti. Öğle saatlerinde diyalizden çıkan ve servis ile köyüne geri dönen Duman, yolların kar ile kapanmasını ardından geri dönmek sorunda kaldı. Olayı öğrenen Belediye Başkanı Nuri Tekin, kendi makam aracını diyaliz hastasına tahsis ederek hastanın evine ulaşmasını sağladı. Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede kar yağışı etkili olduğunu söyledi. Kar yağışından etkilenen cenaze ve hastalara öncelik tanıdıklarını ifade eden Tekin, şöyle konuştu:

"Diyaliz hastamız diyalizden çıktıktan sonra evine servisle giderken servis kar nedeniyle yolda kalmış ve ilçe merkezine geri dönmek sorunda kalmışlar. Olayı duyar duymaz hemen makam aracını hastamıza tahsis ederek evine ulaştırdık. Kar yağışında yaşanabilecek olumsuzluklarda vatandaşlarımız 24 saat 110 ve 153 ihbar hatlarını arayabilirler."

Diyaliz hastası Mehmet Duman ise, Belediye Başkanına çok teşekkür ettiğini belirterek, "Diyalizden çıktıktan sonra kar nedeniyle evimize gidemedik. Sağ olsun başkanımız bize yardımcı oldu. Allah ondan razı olsun" dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz