Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Engeliler Günü etkinliği

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Engeliler Günü etkinliği
3 Aralık 2018 Pazartesi 19:18

iha

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü münasebetiyle Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Cevat Çevik, Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu bünyesinde yer alan özel eğitim sınıfı öğrencilerini ziyaret etti.

Etkinliklere İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat çevik, yaptığı yazılı açıklamada, Alaplı İlçesinde bulunan 14 özel eğitim öğrencisi çeşitli okullarda eğitimlerini sürdürdüğünü belirtti. Etkinlik hakkında bilgiler veren Çevik, şöyle konuştu: 
“Bugün 4 Aralık Dünya Engelliler Günü. ve tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum. Engelli öğrencilerimizin toplumla bütünleşmeleri, en iyi şartlarda eğitim görmesi ve hayatlarını sürdürmeleri için devletimiz tarafından önemli çalışmalar yapılmaktadır.İlçemizde olan 14 engelli öğrencimiz özel eğitim sınıflarında eğitim görmektedir. Ayrıca okullarımızda eğitim destek odaları bulunmaktadır. Her çocuk bir hayat ve her çocuk ülkemiz, toplumumuz için bir umuttur. Gelişim özelliği ne olursa olsun, tüm çocuklarımızı topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimizdir." 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz