Muşlu öğrencilere kardeşlik eli

Muşlu öğrencilere kardeşlik eli
18 Ekim 2018 Perşembe 18:15

İHA

Zonguldak’ın Kdz. Ereğli ilçesindeki 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri, Muş’un Bulanık İlçesi Demirkapı Ortaokulunda eğitim gören öğrencilere kardeşlik elini uzatarak kitap, kırtasiye ve oyuncak yardımında bulundu.

Karadeniz Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri, Muş'un Bulanık ilçesi Demirkapı Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerle mektuplaşarak kardeşlik bağı kurdu. Muş'taki arkadaşlarının ihtiyaçlarını öğrenen İmam Hatipli öğrenciler kendilerine topladıkları kitap, kırtasiye ve oyuncakları gönderdi. Bulanık ilçesi Demirkapı Ortaokulunda ki öğrencilerin öğretmeni olarak görev yapan Dilek Kerter, Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Ortaokulu'na tayinin çıkmasının ardından, eski öğrencileri için harekete geçti. Ereğli'deki görevine başladıktan sonra eski öğrencileri ve yeni öğrencilerinin mektuplaşmalarını sağlayarak kardeşlik bağı kurmalarını sağlayan öğretmen Dilek Kerter, hem yardım yapan hemde yardımları alan öğrencileri mutlu etti.

Kerter, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yaşatmak, paylaşmanın önemini vurgulamak adına bu tür faaliyetleri gerçekleştirdiklerini ifade ederek emeği geçen tüm öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Hediyelerini alan Muşlu öğrenciler teşekkür konuşmalarını videoya çekerek Ereğli'de ki kardeşlerine gönderdi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz