NE HALE GETİRDİLER!

NE HALE GETİRDİLER!
2 Aralık 2017 Cumartesi 19:12

Timuçin Özat/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Yalı caddesi ile sahil bandı arasında yer alan Ruhi Cöbekoğlu köprüsü, kimliği belirsiz kişiler tarafından duvar yazılarıyla kaplandı.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli kent merkezinde yer alan sahil ve Yalı Caddesi arasında, Sahil Bulvarında ana yol üzerinde yer Ruhi Cöbekoğlu Köprüsünün (üst geçit) kolanları manilerle, şekillerle ve çeşitli isimlerle kaplandı. Kimliği belirsiz kişiler tarafından gazlı kalemler ve sprey boyalarla oluşturulduğu gözlemlenen yazılar ve şekilleri köprünün birçok kesiminde görmek mümkün.

Ayrıca, üst geçidin bazı yerlerinin çizildiği ve “2013” monteli aparatların bazılarının da söküldüğü görülüyor.

Durumun görüntü kirliliğine yol açtığını ifade eden vatandaşlar, sahildeki yeni bankların üzerlerinin de benzer türde yazı ve şekillerle çizildiğini belirttiler. Vatandaşlardan Atila Tura, “Özellikle gençler tarafından yazıların yazıldığı tahmin ediliyor. Ancak bazı yazılarda mani şeklinde. Bunlar yazılana kadar kimse görmedi mi? Sonuçta burası ana yol üzerinde ve ilçe merkezi. Birkaç kişi yetkililerce yakalanıp, gerekli olan yasal ceza uygulansa belki caydırıcı özelliği olabilir. Sahilde yeni bankların üzerileri de birkaç günde çizikler içerisinde kalıyor. Bunların parası bizim vergilerimizden çıkıyor. O yazıyı yazanlardan da çıkıyor. Yazık!” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Kamuran Sandal ise, “Zonguldak’ta ikamet ediyorum. Zaman zaman hafta sonları Ereğli’ye geliyorum. Köprünün olduğu yere her geldiğimde yazılar artmış oluyor. Yakında resim çizmeye de başlarlar herhalde” dedi. 

Öte yandan, 2013 yılında Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından yapılan Ruhi Cöbekoğlu Köprüsü asansörlü olmasına rağmen asansörleri faal durumda bulunmuyor.

Yorumlar
 • Uğurr
  2 Aralık 2017 Cumartesi 21:15

  Fotoğraftaki kız ne yapıyor öyle??

 • AKINn
  2 Aralık 2017 Cumartesi 19:27

  o bölgede kamera falan yokmu tespit edip enselesinler birkaçını bakalım bir daha yapabilecekler mi keseceksin cezayı ailelerine de bildireceksin ergenlerin işi de olabilir ama hemen ergenleri suçlamakta olmaz

 • Derya
  2 Aralık 2017 Cumartesi 19:18

  SAHİLE DE HASAR VERMİŞLERDİ YAZI OLMASA ŞAŞARDIM ZATEN NE HALE GELMİŞ YAZIK BEE KAFAYI ÇEKEN KÖPRÜYE Mİ KOŞUYOR NEE

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz