NESİLDEN NESİLE ASIRLIK TECRÜBE

NESİLDEN NESİLE ASIRLIK TECRÜBE
5 Ekim 2017 Perşembe 14:37

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, merhum hayırsever işadamı Hacı İbrahim İzmirlioğlu’nun asılık dükkanı üçüncü kuşak tarafından ilkelerinden taviz vermeden ticaret hayatına devam ettiriliyor.

Haber Merkezi -  Karadeniz Ereğli çarşısının ilk dükkanlarından biri olan çok çeşitli seçenekleriyle hırdavat/nalbur malzemeleri satışı gerçekleştirilen İzmirlioğlu dükkanı yaklaşık bir asırlık tecrübe ile üçüncü kuşak tarafından işletiliyor.

2 buçuk sene önce aramızdan ayrılan, ilçede ve bölgede eğitime yaptığı büyük desteklerden dolayı “Eğitim Dede” unvanını alan Hacı İbrahim İzmirlioğlu’nun yeğeni Ahmet İzmirli; “Ben üçüncü kuşağım. Hacı İbrahim amcamızın ardından hiç bir şeyi değiştirmeden, onun yolunda devam ediyoruz. Ürün yelpazemiz geniş. Her türlü hırdavat malzemeleri bulunuyor. İbrahim amcamızın zamanında olduğu gibi esnaf, arkadaşlar ve dostlar sık sık ziyaretimize geliyor. Ziyarete gelen dostlarımızdan biri de sizin gazetenizin (Yenihaber) Kurucusu Süleyman Kulaksız. Sağ olsun, Ereğli’de olduğu zamanlar esnafları ziyaret ederken bizi hiç ihmal etmez” dedi.    

Öte yandan  “Eğitim Dede” olarak ta bilinen hayırsever iş adamı Hacı İbrahim İzmirli, tedavi gördüğü Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Araştırma Hastanesi’nde 9 Şubat 2015 tarihinde vefat etmişti.  

Yorumlar
  • Azizz
    5 Ekim 2017 Perşembe 16:19

    Selam olsun Akçakoca dan...

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz