NİHAYET!

NİHAYET!
20 Ekim 2017 Cuma 15:50

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Eylül ve Ekim ayını normallerde fazla sıcak ve kısmi olarak kurak geçiren ülkenin büyük bölümünde bu döngü kırılmaya hazırlanıyor. Yeni haftanın ortasından itibaren birçok bölge yağışlara doyacak.

Haber Merkezi -  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verilerine göre, Türkiye’nin batı bölgeleri 24 Ekim 2017 Salı gününden itibaren yağışlı ve serin sistemin etkisine girecek. 25-26 ve 27 Ekim yurt geneline yayılacak yağışların, kayak merkezlerini beyaza bürümesi beklenirken yağışların Karadeniz’in yüksek kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda da karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklarında azalarak mevsim ortalamalarına gerileceği tahmin edilirken, yurdun batı kesimlerindeki yağışların yer yer şiddetli olabileceği açıklandı. Yağışların ardından ay sonu ve Kasım'ın ilk günlerinde Yüksek Basınç Sisteminin tekrar ülke genelini etkileyeceği ve yağışları engelleyeceği öngörülmektedir. 

HAFTA SONU DURGUN OLACAK

Günlerdir etkili olan ve yağışları etkileyen Yüksek Basınç sisteminin hafta sonu ve yeni haftanın ilk gününde de yurdun tamamında etkili olması bekleniyor. Yurdun iç ve kuzeybatı kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde sis ve pus beklenirken, gün içerisinde az bulutlu, açık ve zaman zaman hafif rüzgarın etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışlı sistem ise, 24 Ekim’den itibaren Marmara ve Ege üzerinden giriş yapıp ilerleyen günlerde yurdun büyük bölümüne yayılacak.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz