NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ CUMARTESİ GÜNLERİ AÇIK

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ CUMARTESİ GÜNLERİ AÇIK
6 Ocak 2018 Cumartesi 00:12

Fedai KAÇAR

Yeni kimlik kartlarının dağıtılmaya başlamasıyla birlikte nüfus müdürlüklerinde yaşanan yoğunluğu azaltmak için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da cumartesi günleri mesai yapılacak.

İçişleri Bakanlığı yeni kimlik kartlarının dağıtılmaya başlamasıyla birlikte yaşanan yoğunluğu azaltmak için nüfus müdürlüklerinde hafta sonu mesaisi başlattı.

Geçtiğimiz yıl itibariyle başlayan uygulama ile T.C. Nüfus Cüzdanlarının T.C Kimlik Kartları ile değiştirilmesine vatandaşların yoğun talebi sürüyor. Bu yoğunluğu azaltma adına bu yılda nüfus müdürlükleri cumartesi günleri fazladan mesai yapacak.

Alaplı Kaymakamlığı internet sitesinden alınan bilgilere göre, “ Vatandaşların yeni T.C. Kimlik Kartlarını zamanında alabilmeleri ve mağduriyet yaşamamaları için, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ve bağlı İlçe Nüfus Müdürlüklerinin mesai saatleri yeniden düzenlendiğini bildirildi. Yapılan düzenlemeye göre İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ve bağlı İlçe Nüfus Müdürlüklerinin çalışma saatleri, hafta içi saat 08:30-18:00’ a kadar, cumartesi günleri ise saat 10:00-17:00 arasında hizmet verecek şekilde değiştirildi.  

Açıklamada ayrıca; Nüfus ve Vatandaşlık hizmetlerinin yürütülmesinde etkinlik, verimlilik ve kalitenin artırılabilmesi için, ulusal ve uluslar arası hukuk alanında sonuç doğuracak projelere sorunsuz olarak geçiş yapılabilmesi, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin zamanında sonuçlandırılabilmesi için bu uygulama, İlçemiz Nüfus Müdürlüğü 02.01.2018 tarihinde başlamış ve 31.10.2018 tarihine kadar devam edilecektir denildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz