PASTIRMA SICAKLARI...

PASTIRMA SICAKLARI...
10 Kasım 2017 Cuma 17:20

Timuçin Özat/Yenihaber

Bir süredir mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıkların daha da artacağı açıklandı. Önümüzdeki bir hafta yağış yok.

Haber merkezi – Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan tahminlere göre, genel olarak mevsim normallerinin üzerinde sıcaklarla geçen Kasım ayının daha da ılık olacağı kaydedildi.

Hafta sonu artmaya başlayacak sıcaklıklar yeni haftada da etkisini gösterecek ve Batı Karadeniz’de öğlen saatlerinde 18-20  derecelere ulaşacak sıcaklıkların Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında zaman zaman 21-23 derecelere ulaşması bekleniyor.

Yurdun bazı kesimleri dışında genel olarak yağış beklenmezken, az bulutlu açık havayla birlikte özellikle akşam-gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu havanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Genellikle Kasım ayında yaşanan ve Halk arasında "Pastırma Sıcakları" olarak tabir edilen mevsim ortalamalarının üzerindeki sıcaklıklarda hava genellikle açık, sakin ve bazende puslu oluyor. Bu hava koşulları 1 hafta 10 gün sürüyor. 

Öte yandan gece ve gündüz saatleri arasındaki yüksek sıcaklık farklarına dikkat çeken uzmanlar, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuyorlar.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz