Parasını alamayan Türk işçi 170 metrelik kule vince çıktı

Parasını alamayan Türk işçi 170 metrelik kule vince çıktı
8 Kasım 2018 Perşembe 15:22

İHA

Zonguldak’tan Cezayir’e çalışmaya giden 3 çocuk babası inşaat işçisi, çalıştığı şantiyede ücretini alamadığı gerekçesiyle 170 metrelik kule vince çıkarak eylem başlattı.

Alaplı’nın İsafakılı Köyü'nde yaşayan inşaat işçisi 37 yaşındaki Ali Tosun, bir tanıdığının aracılığıyla Cezayir’deki bir inşaatta işe başladı. 12 Ağustos günü Cezayir’deki inşaatta işe başlayan Tosun, 12 bin liralık alacağına karşılık 3 bin lira verildiğini söyledi. Kendisine verilen bu parayı almayan Tosun, “Ya bu parayı alırsın ya da buradan gidersin” cevabını aldığını iddia etti. 

Tosun, firma yetkilileri ile anlaşamayınca yaklaşık 170 metre uzunluğundaki kule vince çıktı. Parasını istediğini söyleyen Ali Tosun, sesini duyurmak istedi. Firma yetkililerinin yanına gelerek 12 bin liralık alacağına karşılık bu kez de 4 bin lira teklif ettiklerini söyleyen Ali Tosun, hak ettiği parayı alana kadar kuleden inmeyeceğini söyleyerek eylemini sürdürüyor. 

Ali Tosun, Türk Konsolosluğu’nu da aradığını ve bazı yetkililere ulaşmaya çalıştığını ifade etti. 3 çocuk babası Ali Tosun, hak ettiği parasını alıp güvenli bir şekilde Türkiye’ye gelmek istediğini söyledi. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz