Posbıyık, ne için yola çıktığını anlattı

Posbıyık, ne için yola çıktığını anlattı
7 Şubat 2019 Perşembe 15:31

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Karadeniz Ereğli ilçesinde 4 dönem belediye başkanlığı yapan deneyimli politikacı CHP Ereğli Belediye Başkanı Adayı Halil Posbıyık’a gencinden, yaşlısına ziyaretler devam ederken, Posbıyık ilçede dönüşüme yol açacak projelerin yakında açıklanacağını kaydederek; “Bunu samimiyetle ve yüreğimle söylüyorum. Yoksa aman bir belediye başkanı olsam ne olur falan diye böyle bir hastalığım falan filan yok. A partisi b partisi falan yok. Zaten beni zorlayanlarda diğer partilerden oldular. Ben sizden istirham ediyorum. Bu partizanlık işini bırakın. Çocuklarınız ve torunlarınız için bu yola tekrar koyuldum” dedi.

Haber Merkezi -  19 yıl Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve ilçeden “Aşkım” diye bahseden CHP Belediye Başkanı Adayı Halil Posbıyık’ın çarşıdaki Halkla İlişkiler binası gün boyu ziyaretçi akınına uğruyor. Ziyarete gelen herkesle tek tek selamlaşan ve sohbet eden Belediye Başkanı Adayı Posbıyık, kentim tüm sorunlarına hakim olduğunu ifade ediyor.  Ziyarete gelen vatandaşlar arasında çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarında yer aldığı gözlemlendi.

Asıl seçim çalışmalarının yaklaşık 2 hafta sonra başlayacağına değinen deneyimli politikacı Posbıyık, şöyle dedi: “Aşkım Ereğli’nin tüm sorunlarını biliyorum. Bunları nasıl kontrol edebileceğimin de farkındayım. Elbette planlamalar dahilinde çözümlerimiz mevcut. Bunları sırayla devreye sokacağız. 20 Şubat’tan sonra projelerimizi açıklayacağız.

SADECE FABRİKA KALDI…

Ereğli’de bir takım sıkıntılarımız var. Projeleri sırayla yapacağız, karma karışık bir halde olmaz. Ereğli’nin bir defa düzene girmesi lazım. Çok büyük sıkıntıları var, çok büyük derdi var Ereğli’nin. Ereğli elden gidiyor, bütçe yok, delinmiş vaziyette. Büyük olarak elimizde bir tek kala kala fabrika kalmış, oradan verilen maaşlarla bu Ereğli geçiniyor o noktaya gelmiş vaziyette. Daha iyi noktaya gitmek için hep birlikte el ele vermemiz, bir şeyler yapmamız gerekiyor, üretmemiz lazım. Fabrika bizim için çok önemli, sendika bizim için çok önemli. Ama önemli olan birliğimizin, beraberliğimizi ortaya koymamız lazım.Mahallelerde sıkıntılar var, asfalt dökülmüyor, herkes şikayetçi, büyük problemler var. Burada bütün mesele tek lider altında toplanmaktır.”

BAŞKAN SAYDAM ve KUMUS’ ta DESTEK VERDİ

Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam ile Belediye Meclis Üyesi  Ekrem Kumus, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı  Halil Posbıyık’ı ofisinde ziyaret ettiler.

Saydam ve Kumus, Halil Posbıyık’a “yeniden sizi aramızda görmek istiyoruz. Dileğimiz o dur ki yeniden Ereğli Belediye Başkanı olursunuz ve yine hep birlikte el ele halkımıza hizmet için çalışma imkanı buluruz” şeklinde konuştular.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz