Proje ödevi ile farkındalık oluşturdular

Proje ödevi ile farkındalık oluşturdular
12 Mart 2018 Pazartesi 17:00

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından, “Mahallemde İstiklal Marşı’nı Yaşıyorum” sloganı ile gerçekleştirilen proje ödevi mahalle sakinleri ve esnaflar tarafından büyük beğeni topladı.

Haber merkezi12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 97. yılı ve yazarı şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında, Karadeniz Ereğli Atatürk Orta Okulu öğrencileri tarafından “Mahallemde İstiklal Marşı’nı Yaşıyorum” başlıklı proje ödevinin sunumu gerçekleştirildi.

İlçenin Müftü mahallesi İbrahim Efe Caddesinde, 12 Mart 2018 Pazartesi öğlen saatlerinde, Türkçe öğretmeni Serkan Akkor yönetiminde, proje ödevi çerçevesinde mahalledeki bazı esnafları ziyaret ederek, sunum yapan Atatürk Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencileri, ayrıca, yine proje ödevi içeriğinde 17 soruluk anket çalışması yapıp, günün anlam ve önemini anlatan broşürleri esnaf ve mahalle sakinlerine dağıttılar.

‘MAHALLEDE İSTİKLAL MARŞI’NI YAŞATTILAR’

“Mahallemde İstiklal Marşı’nı Yaşıyorum”  adlı proje ödevinin 10 öğrenci tarafından 2 haftada hazırlandığı, anket soruları ve broşürlerinde yine öğrenciler tarafından hazırlandığı öğrenildi. Öğrenciler gerçekleştirdikleri sunumlarda, İstiklal Marşı’nın kıtalarını okuyarak anlamlarını tek tek açıkladılar. Ayrıca, İstiklal Marşını yazan şair Mehmet Akif Ersoy ile ilgili de kısa bilgiler aktardılar.

Sunumu çok beğendiklerini ifade eden esnaf ve mahalle sakinleri, İstiklal Marşımızın her kelimesinin anlam yüklü olduğunu, öğrencilerin bu sunumları ile bunun daha iyi farkına vardıklarına dikkat çektiler.

Bu arada, okulun bulunduğu İbrahim Efe Caddesinde, birkaç esnafın yanı sıra, yine aynı sokakta yer alan Özel Anadolu Hastanesi’nde de aynı sunum yapıldı.

Yorumlar
  • Şahin
    12 Mart 2018 Pazartesi 17:18

    İSTİKLAL MARŞIMIZA SAHİP ÇIKILMASI HELE Kİ BAZILARI VARDIR ANLAMLARINI İLK KITASINI BİLE BİLMEZLER... GERÇEKTEN FARKINDALIK İŞTE ATATÜRK ÜN VURGULADIĞI GENÇLİK BU

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz