REKOR KIRAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI YENİDEN DÜZENLENİYOR

REKOR KIRAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI YENİDEN DÜZENLENİYOR
2 Nisan 2017 Pazar 21:40

Bülent Ecevit Üniversitesi Sosyal Sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. Yapılan bu çalışmalardan en çok ses getireni ise hiç şüphesiz “Kampüsün Kanında Hayat Var” sloganıyla her yıl düzenlenen kan bağışı kampanyası. Bu yıl altıncısı düzenlenen kampanyada her yıl rekor sayıda kan bağışı yapıldı.

Bülent Ecevit Üniversitesi Genç Kızılay öğrenci kulübü ve Kızılay Kan Merkezi ile ortak yürütülen kan bağışı etkinliğinde 2012 yılında 705 ünite, 2013 yılında 1267 ünite, 2014 yılında ‘İstanbul’un Fethi 1453’ sloganıyla 1453 ünite, 2015 yılında ‘Çanakkale Şehitleri’ni Anma 1915’sloganıyla 1915 ünite ve son olarak 2016 yılında Limit-sizsiniz sloganıyla 1627 ünite kan ile beş yılda toplamda 6967 ünite kan bağışında bulunuldu. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kan bağışına limit koymayan yetkililer: “Limiti insanlarımızın geniş gönlüne bırakıyoruz” dediler. BEÜ “6. Geleneksel Kampüsün Kanında Hayat Var” etkinliği Farabi Kampüsü Spor Salonu’nda 23 Mart Perşembe günü başladı. Günün erken saatlerinde başlayan kan bağışı kampanyası 24 Mart Cuma günü Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın katılımıyla gece geç saatlere kadar devam edecek.

“Kampüsün Kanında Hayat Var” sloganıyla altı yıl önce yola çıktıklarını ve kampanyayı her yıl büyük bir başarıyla sürdürdüklerini belirten Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, tüm Bülent Ecevit Üniversitesi ailesini 23-24 Mart’ta Farabi Kampüsü Spor Salonu’nda kan bağışına davet etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz