REKOR KIRDI...

REKOR KIRDI...
25 Temmuz 2017 Salı 19:44

İHA

BEÜ Yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarına rekor başvuru

Her yıl Yabancı uyruklu öğrenci kontenjanını ve başvuru sayısını arttıran Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) ilgi, bu başvuru döneminde rekor sayıya ulaştı. 19 Haziran-23 Temmuz tarihleri arasında dünyanın farklı birçok ülkesinden toplam 11 bin 027 yabancı uyruklu öğrenci sisteme internet üzerinden başvurdu. 

BEÜ Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Murat İnce; “Yabancı uyruklu öğrencilerin başvurularını 19 Haziran tarihinden bu yana online olarak aldık. 23 Temmuzda da başvurular sona erdi. 11 bin 027 başvuru; dünyanın dört bir yanından yabancı uyruklu öğrencinin üniversitemize olan yoğun ilgisinin bir neticesi. Ve bu rekor başvuru, üniversitemizin uluslararasılaşması için yapılan çalışmaların olumlu ve önemli bir göstergesi. 25 Temmuz - 1 Ağustos tarihleri arasındaki titiz bir değerlendirme sürecinin ardından; 701 lisans, 585 önlisans öğrencisi olmak üzere toplam 1286 yabancı uyruklu öğrenci üniversitemizde eğitim almaya hak kazanacaktır. Eylül ayı itibariyle, yeni kayıt yaptıran uluslararası öğrencilerle birlikte, üniversitemizde 2000 dolaylarında yabancı uyruklu öğrencinin eğitim alacağını öngörmekteyiz” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz