RÜŞVET ALANDA VERENDE MELUNDUR! (Hadis-i Şerif )

RÜŞVET ALANDA VERENDE MELUNDUR! (Hadis-i Şerif )
4 Aralık 2017 Pazartesi 09:55

Yazarın Kaleminden (Gözlem)

Kalkınmakta olan ülkelerin en büyük derdi suiistimaller zinciri rüşvete dayalı yolsuzluklar ...

Vicdan üzerine düzenlerini ve yaşam felsefelerini oturtmuş olan ülkelerde rüşvet en büyük hainlik ve yüz kızartıcı suç olarak görülmektedir. Nitekim, Japon mühendis Orhan Gazi Köprüsündeki halatın kopmasını onur kırıcı olay olarak görüp harakiri yaparak yaşamına son vermişti. Çünkü onurunu kaybetmiş insan veya insanlık yok olmaya mahkumdur.

Japonlar büyük yıkımlar geçirmiş ülke olarak şu an dünya devi! Bu başarının sebebi dinlerimi hayır! Çünkü Budistler. İnsanlığın birinci derecede vicdanlı dürüst olma ilkesini, Vatanına milletine saygılı olmayı her bir birey ilk aldıkları eğitimle düstur edinmişler. İnsanları bir birlerine öylesine nezaketli, içten samimiler ki gerçekten takdire şayanlar...

Bizim ülkemizde olsun çevremizdeki Müslüman kimliğine sahip ülkelerde, bütünüyle İslam’ın vicdanlı olun ilkesine ters hareketlerle, yaşamımızı olumsuzluklarla pekiştirerek adeta bu güzelim beldemizi yaşanmaz hale getiriyoruz. Halbuki İslam dini o kadar berrak, lezzetli ki, yaşandığı zaman huzur paylaşım mutluluk sadakat getirisi muhteşem ölçülerde yaşanıyor…

Bizim ülkemizin yüzde 95’i Müslüman. İyi de niye bu kadar rezil yaşanmaz bir hale getirebilmişiz?  Nedenlerini araştırıp bulmak çok ama çok basit! İslam eşit paylaşımı nezaketi şefkati Kuran’ın da yüzlerce defa işlemiştir.  Bizim ülkemizde ezanlar okumasına rağmen ezanların bereketli dahi yok. Toprağımızın bereketi yok yok ki dışardan saman nohut buğday fasulye arpa ithal ediyoruz. Çok ama çok acı bir durum! Bizim ülkemiz nasıl bu hale gelmiş ??? Birinci derecede insanlık nefsinin kölesi olmuş gidiyor. Aza kanaat etmek yerine bir başkasının hakkını gasp etmeyi kendine meşru kılmış... Halbuki kısacık dünya yaşamında edindiğin mal mülk ün ahirette hiçbir faydası olmadığı gibi zekatını vermediğiniz müddetçe yük olacaktır. Ne gerek var bir saniyesine bile muktedir olmadığınız dünyaya bu kadar pervasızca bağlanıp kul hakkı yetimin hakkını hak olarak görüp helak olmaya. Helak diyorum çünkü, Kul hakkı yiyenlerin, yetimin hakkını yiyenlerin ne bu dünyada nede ahirette yüzü gülmez gülmeyecektir de! Kuran-ı Kerim de yazıyor. Rüşvetin yolsuzluğun olduğu bir beldede ülkede huzur olmaz olamaz. Suiistimaller sinilesine  gömülmüş gidiyoruz…B u ülkedeki insanlar İslam’ın güzelliklerini gerçek manada yaşamıyla bağdaştırmadığı müddetçe nefislerinin kölesi olduğu müddetçe daha çok sem amca bizimle kedinin Topaçla oynadığı gibi oynar. Kâinatın efendisi fakir öldü!

Şehadet Şerbetini içtiği evi hala dipdiri duruyor!!!

 Hoşça ve dostça kalın.

 

Yorumlar
  • Nedim
    4 Aralık 2017 Pazartesi 10:01

    BELDEDEN BAHSEDİLMİŞ EREĞLİ YE BAĞLI BİR BELDE Mİ ACABA HANGİSİ?

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz