Reklamcılığın püf noktaları anlatıldı (Foto Galeri)

Reklamcılığın püf noktaları anlatıldı (Foto Galeri)
11 Ekim 2018 Perşembe 10:50

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Basın İlan Kurumu (BİK), Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ve Gena Eğitim Danışmanlık tarafından yerel medya mensuplarına yönelik organize edilen, “Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi” projesi, 2 gün süren eğitim semineri ile gerçekleştirildi.

Haber Merkezi - Zonguldak, Karabük ve Bartın il ve ilçelerindeki gazetecilere yönelik gerçekleştirilen Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi Projesi, 9-10 Ekim 2018 tarihlerinde Zonguldak Öğretmen Evi Konferans Salonunda düzenlendi.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Mutlu’nun görseller eşliğindeki sunumuyla yapılan seminere, Basın İlan Kurumu Zonguldak İl Müdürü Ali Nuhoğlu, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık, Zonguldak, Kdz. Ereğli ilçesi, Devrek ilçesi, Bartın, Karabük ve Safranbolu ilçelerinden, yerel televizyon ve gazetelerin reklam departmanlarında görev yapan 25 medya mensubu katıldı. Özellikle Resmi İlan alan günlük gazetelerin personellerine ve imtiyaz sahiplerine yönelik seminerde, Eğitmen Ali Mutlu tarafından; Reklamcılık ve pazarlama iletişimi, Türkiye’de ve Dünya’da reklamcılık olgusu, İkna stratejileri ve reklam, Yerel basında reklamcılık, Dijital çağda reklamcılık ve pazarlama, İletişimi Dijital reklam mecraları ve dijital pazarlama, Sanal ortamda bütünleşik pazarlama, Dijital reklamcılıkta örnek uygulama, Reklam kampanyaları yaratıcı strateji planlama ve geliştirme, Reklam kampanyaları uygulama üretim, Reklamcılıkta araştırma tasarımı ve etki ölçümü, Tasarım ilkeleri reklamda görsel algılama ile Reklamda etik konuları resimler, videolar ve örnekler eşliğinde sunuldu.

Programa katılan 25 basın mensubunun da, görüşlerinin tek tek alındığı seminerin sonunda, katılımcılar tarafından 3’er, 4’er gruplar tarafından hazırlanan örnek reklam senaryoları sahnede anlatıldı.

DİJİTALİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLEREK...

BİK İl Müdürü Nuhoğlu, gelişen teknoloji karşısında, dijital basının öneminin arttığına dikkati çekerek; “Dijital basının önemi her geçen gün artmaktadır. Bizde kurum olarak bunu dikkate alarak, Resmi İlan alan gazetelerin bu gelirlerinin dışında kazancını sürdürmek ve artmasına katkı sağlamak amacıyla Yazılı ve özellikle Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi projesi kapsamında iki gün süren etkinliğimizi tamamladık. Katılımlarınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

Ayrıca, etkinliğin anısına, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Yönetim Kurulu Başkanı Derya Akbıyık tarafından eğitmen Ali Mutlu’ya Zonguldak Karaelmasının simgesi olan Madenci Heykeli armağan edildi. Memnuniyetini ifade eden Mutlu, Zonguldak’ı çok sevdiğini ifade ederek, teşekkürlerini sundu.

İki gün süren seminerin son günü olan 10 Ekim Çarşamba saat 15.30’da, 25 katılımcıya sertifikaları, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Mustafa Ayhan İnanır, Öğretim Görevlisi Uzman Eğitmen Ali Mutlu ve Basın İlan Kurumu İl Müdürü Ali Nuhoğlu tarafından takdim edildi.

Katılımcılar, seminerin oldukça verimli geçtiğini ifade ettiler.

Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.        

Yorumlar
  • Gökhan
    11 Ekim 2018 Perşembe 11:33

    Önümüzdeki programlarda daha çok basın mensubunun davet edilmesini temenni ediyoruz. Tam günümüzle ilgili bir program olmuŞş

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz