ROMAN KADINLARI “ BİZDE VARIZ” DEDİ

ROMAN KADINLARI “ BİZDE VARIZ” DEDİ
6 Kasım 2017 Pazartesi 14:54

Timuçin ÖZAT

Batı Karadeniz Romanlar Derneği çatısı altında oluşturulan Kadın Kolları, Çile Atlazoğlu başkanlığında toplandı. Roman kadınları istihdam, eğitim ve barınma konusundaki projelerle konusundaki mücadelede “Bizde varız” sloganı ile toplantı düzenlediler.

Haber Merkezi -  Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde kurulan ve devlet destekli projeleri ile dikkat çeken Batı Karadeniz Romanlar Derneği’nin çatısı altında yeni bir oluşum gerçekleştirildi.

5 Kasım 2017 Pazar günü 15-16:30 saatleri arasında Batı Karadeniz Romanlar Derneği’nde yapılan toplantıda Kadın Kolları Başkanı Çile Atlazoğlu, dernek çatısı altında yeni kurulan Kadın Kolları yönetimini tanıttı.

Kadın Kolları Başkanı Atlazoğlu, Karadeniz Ereğli’de Romanların  yaşadığı barınma sorununun çözümüne ilişkin çalışmalar yapılacağını belirterek, gerçekleştirilecek faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

TOKİ KONUSU

Atlazoğlu; “Ereğli’de yaşanan barınma sorununa el atılmasını istiyoruz. Bu sadece istemekle de olmaz. Sesimizi duyurmalı ve birlik içerisinde çalışmalar içerisinde olmalıyız. Batı Karadeniz Romanlar Derneği çatısı altında oluşturulan Kadın Kolları sorunların çözümü amacıyla mücadelede ‘Bizde Varız’ diyerek yola çıktık.

İlçemizde yaşayan Romanların bir arada yaşaması ve barınma sorununun çözümüne ilişkin TOKİ çalışması var. Romanların birçoğu uygunsuz koşullarda ve muhafazanın yetersiz olduğu evlerde ikamet ediyorlar. Ev sahibi olmak ve barınma ihtiyacının çözülmesi ile bir arada yaşama imkanı doğacak. Devletimizin şuan da 42 il de TOKİ çalışması mevcut. İlerleyen haftalarda konuyla ilgili adımların atılmasını bekliyoruz. Bu toplantılarımızı ayda bir tekrarlayarak, istişare içerisinde olmalıyız” dedi.

Kadın Kolları ve üyelerinin yer aldığı toplantıya 20 kişinin katıldığı gözlemlendi.

Kadın Kolları Başkanı Çile Atlazoğlu, önümüzdeki günlerde randevular alınarak protokol ziyaretleri düzenlenmesinin planlandığını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
  • Semihh
    6 Kasım 2017 Pazartesi 15:05

    ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR BAŞARILAR

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz