ROMANLAR BİRLİĞİNDEN KONFEDERASYON ÇIKARMASI (foto galeri)

ROMANLAR BİRLİĞİNDEN KONFEDERASYON ÇIKARMASI (foto galeri)
25 Aralık 2017 Pazartesi 20:47

Timuçin Özat/Yenihaber

Batı Karadeniz Romanlar Birliği olarak, Zonguldak, Bolu ve Düzce yönetimleri, Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanlığını ziyaret etti. İstişarelerin ve önemli açıklamaların kaydedildiği ziyarette, Roman Politikaları ve hedefler konusunda yapılması gerekenler görüşüldü.

Haber merkezi 25 Aralık 2017 Pazartesi,  Batı Karadeniz Romanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kazım Adak ve yönetim kurulu üyeleri, Düzce’den Romanlar Konfederasyonu Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gün Çabuk, Bolu Romanlar Derneği Başkanı Umur Can Soydan, Batı Karadeniz Romanlar Derneği çatısı altında kurulan Kadın Kolları’nın Başkanı Çile Atlazoğlu ile yönetimi tarafından, Türkiye Romanlar Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar ve yönetimi, Kocaeli-İzmit’te yeni genel merkez binasında ziyaret edildi.

“HEDEFİMİZ KURUMSAL OLARAK BU İŞİ GERÇEKLEŞTİRMEK”

Çokyaşar, Batı Karadeniz Roman Birliği olarak, Karadeniz Ereğli Batı Karadeniz Romanlar Derneği, Düzce ve Bolu yönetimlerinin birlikte hareket etmesinden memnun olduğunu belirterek, ziyaretten dolayı teşekkürlerini sundu.

Ahmet Çokyaşar yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Batı Karadeniz Roman Birliği olarak sizleri Konfederasyonumuzun Genel Merkezinde ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Sizleri burada görmek bizi çok mutlu etti. Batı Karadeniz Roman Birliği, Zonguldak, Düzce, Bolu yönetimleri şeklinde güzel hareket ediyorsunuz. Toplumumuza daha iyi hizmet için daha iyi yerler yaptırmalıyız. Bunun için çok çalışmalıyız. Bu genel merkez binamız buna örnektir. Bir birimimizle iletişim halinde olalım. İletişim olursa sıkıntı olmaz. En büyük sorun toplumda ciddiye alınmadığını düşünmektir. Bu da iletişimsizlikten kaynaklanır.

YER SIKINTISI…

Federasyonlarımızın, derneklerimizin yer sıkıntısı söz konusu. Hedefimiz kurumsal olarak bu işi gerçekleştirmektir. Birçok yere gittik. Hep birlikte kilometrelerce yol kat ettik. Toplantılar yaptık, etkinlikler yaptık, etkinliklerde yer aldık. Biz Romanlar Konfederasyonu olarak,  kurumsal kimliğimizi ve Roman Derneklerinin kurumsal kimliklerini, Roman Federasyonlarının kurumsal kimliklerini bir üst çıtaya çıkarmak için altyapı kuruyoruz.

SİZLER ÖRNEKSİNİZ

Bu saatten sonra kendi ayağının üstünde duramayan kendine faydası olmayan arkadaşlarımız kusura bakmasınlar, konfederasyonumuzla manevi bağı olsa da kurumsal bir manada herhangi bir şekilde bizi temsil eden konumda olmayacak.  Biz örnek olmaya çalışıyoruz.

Sosyal medyada münferit tartışmalardan uzak duruyoruz. Topluma doğru ifade de bulunmamız gerek, biz dik dururuz, kurumsal mantıkla çalışırız. Biz önce kendimizi ciddiye almalıyız. Sizler ne güzel ekip olmuşsunuz.

İstihdam konusunda danışmanlık formatını oluşturduğumuzda daha fazla faydalı olacağımıza inanıyoruz. Bunun içinde nasıl hareket edip, yol göstereceğimiz hususunda bizim bir altyapı oluşturmamız şart. Batı Karadeniz Romanlar Derneği-Zonguldak, Bolu, Düzce yönetimlerini bu manada ciddi dikkate alıyoruz. Toplumu doğru manana temsil etmeyenler- edemeyenler temsilcilik yapamaz.”  

ADAK: EKİP OLARAK LAFLA DEĞİL, PROJELERLE İLERLEYECEĞİZ

Batı Karadeniz Romanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kazım Adak, Konfederasyon Genel Başkanı Ahmet Çokyaşar’a düşüncelerinden dolayı teşekkür ederek; “Genel Merkez binanız hayırlı olsun. Roman politikalarında sizin önderliğinizde güzel projelerle yürüyeceğimize inanıyoruz. ‘Ben’ değil sizinde dediğiniz gibi ‘biz’ diyoruz. Roman toplumu için, bizim için siz rol-modelsiniz. Hem iş yapacağız, hem birbirimizin aynası olacağız. Her şey hayal etmekle başlar. Genç- yaşlı hepimizin bir hayali olması şart” dedi.

Konuşmaların ardından ev sahibi Konfederasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar, Batı Karadeniz Romanlar Derneği, Kadın Kolları, Düzce ve Bolu yönetimiyle birlikte istişare toplantısı gerçekleştirilip, Roman Politikalarında izlenecek yolla ilgili görüş alış-verişinde bulunuldu.

Yorumlar
  • Abdullah Bostancı
    26 Aralık 2017 Salı 09:28

    Yeni Haber e ve değerli kardeşimiz Timuçin Özat a her zaman yanımızda olduğu ve doğru dürüst gerçek habercilik örneği ile dernek çalışmalarımıza verdikleri katkılardan dolayı çok teşekkür ederiz.İyi ki varsınız.Başarılarınızın devamını dilerim.

  • Aslıı
    25 Aralık 2017 Pazartesi 21:06

    BAŞARILAR BİR SONRAKİ ADRES NERESİ OLACAK ACABA BAŞARILARINIZIN DAİM OLMASI DİLEĞİYLE...

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz