Romanların gecesi böyle olur... (Foto Galeri)

Romanların gecesi böyle olur... (Foto Galeri)
15 Mart 2019 Cuma 22:22

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Batı Karadeniz Romanlar Derneği, bölgedeki tüm roman vatandaşlar için gece düzenledi. Roman vatandaşlar, siyasi mensuplarında yoğun şekilde katıldığı gecede hem eğlendiler hem de sorunlarını ve projelerini siyasilere bizzat anlattılar.

Haber Merkezi - Batı Karadeniz Romanlar Derneği tarafından Karadeniz Ereğli Belediyesi düğün salonunda, 14 Mart Roman açılımının başlangıç yıl dönümü nedeniyle “Romanlar Günü Kaynaşma Etkinliği” başlığı altında gece tertip edilen gecede eğlence eksik olmadı. Yüzlerce Roman vatandaşın yer aldığı ve Batı Karadeniz Romanlar Derneği Başkanı E. Kazım Adak ve yönetiminin yanı sıra, Kdz. Ereğli Genç Romanlar Derneği Başkanı Selçuk Ongun, Batı Karadeniz Romanlar Derneği Kadın Kolları Başkanı Çile Atlazoğlu ve Düzce Romanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Gün Çabuk’un da iştirak ettiği geceye; Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı ve BBP’den Belediye Başkanı Adayı Op.Dr. Hüseyin Uysal, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, AK Parti Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin, DSP Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Adayı Burak Müftüoğlu, bazı siyasi parti, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileri, bazı belediye ve il genel meclis üyeleri ile adayları katıldı.

ADAK: 14 MART ROMANLAR İÇİN MİLAT-DAHA BÜYÜK PROJELER YOLDA…

14 Mart Perşembe saat 19.00’da Roman havaları ile başlayan ve dernek çalışmalarına manevi olarak katkı verdiği bilinen Deniz Sarı'nın sunuculuğunu yaptığı gecede; genç, yaşlı, çocuk doyasıya dans etti. Çeşitli ikramlarında yapıldığı etkinlik, gençlerden oluşan halk oyunu ekibinin Roman Havasında eşliğindeki dansı ile sürdü. Roman gençlerin dans gösterileri salonda bulunan protokol üyeleri ve Roman vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Batı Karadeniz Romanlar Derneği Başkanı Kazım Adak, 14 Mart’ın Cumhurbaşkanı ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan roman açılımı ile kendileri için bir milat olduğunu belirtti. Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendilerine verdikleri destekten ötürü teşekkür eden Dernek Başkanı Adak; “RAKKAS Projesi çerçevesinde, sosyal, kültürel, eğitim, kurs ve istihdam alanında ve daha bir çok etkinliğe imza attık. 2017 yılında devlet tarafından desteklenen ve başarı ile sonuçlandırdığımız proje kapsamında, İstanbul, Edirne ve Makedonya’ya da etkinliklerde de yer aldık. Düzce’de gerçekleştirilen etkinliklere de katıldık. Karadeniz Ereğli’de de çalışmalar gerçekleştirdik. Zonguldak, Ereğli- Ankara arasında mekik dokuduk. Valilerimizle, kaymakamlarımızla, belediye başkanımızla, milletvekillerimiz ile görüşmeler yaparak desteklerini aldık. Bolu, Düzce ve Trakya’daki Roman Dernekleri ve Roman Konfederasyonu ile istişare içerisinde olduk olmaya da devam ediyoruz. Mecliste toplantılar yaptık, Külliye’de etkinliğe katıldık. Ara vermedik bu yılda ROMATEK Projesi ile faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Yerel yöneticilerimize, milletvekillerimize, devletimize, ekip arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese bu vesile ile bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Gecemize katılanlara da teşekkür ederek, iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

UYSAL: BENİM EBEM ROMAN…

Ereğli Belediye Başkanı ve BBP’den Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Uysal, Roman vatandaşların her zaman için yanlarında olduklarını ve belediye olarak yapılan çalışmalarda destek verildiğini ifade ederek; "Göreve geldiğimiz 2014 yılından beri sizlerle beraber olduk. RAKKAS Projesine 8 bin avro yardım yaptık. ROMATEK Projesi'ne büyük ücretlerle ortak olduk. Herkes kendini anlatır ama benim bir farkım var. Benim ebem Roman. Rahmetli Arzu ablamın ebem olduğunu her yerde anlattım. Onun için ben bugün için değil çocukluğumdan beri Romanları sevdim. Ben sizin evladınızım. Roman kardeşlerimin, desteğini ve dualarını istiyorum. Biz sadece seçim zamanları değil, her zaman sizi sevdik” şeklinde konuştu.

Uysal’ın konuşmalarının sık sık alkışlarla ve tezahüratlarla kesildiği gözlemlendi.

Ayrıca, Belediye Başkanı Adayı Erol Şahin' de, salona girişinde sloganlarla karşılandı.

Saat 19.00’da başlayan gece, 23.00 sularında yine başladığı gibi oyun havalarının ardından sona erdi.

 

Yorumlar
  • Kerim
    15 Mart 2019 Cuma 22:28

    ÇALIŞMALARINIZI TAKİP EDİYORUZ. EĞLENCEDE YOKTUK AMA FOTOLARDAN ÇOK RENKLİ GEÇTİĞİ BELLİ SİYASİLERİN DAMGA VURMASI DA AYRI BİR OLAY :) BAŞARILAR

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz