SALI GÜNÜNE DİKKAT!

SALI GÜNÜNE DİKKAT!
20 Kasım 2017 Pazartesi 19:49

Timuçin Özat/Yenihaber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) nden yapılan uyarıda, Karadeniz başta olmak üzere tüm denizlerimizde kuvvetli fırtınanın özellikle, 21 Kasım Salı sabah saatlerinde etkili olacağı açıklandı. Fırtınayla birlikte sağanak yağışlarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yüksek kesimlere ise kar yağacak.

Haber merkezi -  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 20 Kasım 2017 Pazartesi günü yayınlanan açıklamada, tüm denizlerimiz için fırtına ve kuvvetli fırtına uyarısında bulunuldu. Fırtınanın karada da şiddetli rüzgar şeklinde etkisini göstereceği ve 21 Kasım Salı sabah saatlerinde en güçlü anına ulaşacağı kaydedildi.

Ayrıca, yurt genelinde görülen sağanak yağışların iç kesimlerin yükseklerinde özellikle akşam-gece ve sabah saatlerinde karlakarışık yağmur ve yer yer kar şeklinde etkili olması beklenirken, soğuk ve yağışlı havanın hafta ortasından sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz'de rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) kuvvetinde fırtına, yer yer 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz'de rüzgarın; 21.11.2017 Salı günü sabah saatlerinden sonra batı ve kuzeybatı, doğusunda batı ve güneybatı yönlerden 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına, yer yer 8 ila 10 kuvvetinde (80-100 km/saat) tam fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Çarşamba günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Marmara'da rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü ilk saatlerden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Ege'de rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkisi kaybetmesi bekleniyor.

Batı Akdeniz'de rüzgarın 21.11.2017 Salı günü sabah ilk saatlerde batı ve güneybatı, sabah saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına, yer yer 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Akdeniz'de rüzgarın 21.11.2017 Salı günü sabah ilk saatlerden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (60-75km/saat) fırtına, yer yer 7 ila 9 kuvvetinde (75-90 km/saat) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Fırtınanın Salı günü öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz