ŞAMPİYON PORTAKALLAR…

ŞAMPİYON PORTAKALLAR…
28 Ağustos 2018 Salı 18:05

FEDAİ KAÇAR

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Aşağı Dağ Köyü’nde düzenlenen futbol turnuvasında şampiyonu Aşağıdağ Köyü’nün Portakallar Takımı oldu.

Alaplı’nın Aşağı Dağ Köyü’nde her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen Kurban Bayramı futbol turnuvası yapılan final maçının ardından sona erdi. Finalde geçen Ramazan Bayramı Futbol Turnuvası’nın Şampiyonu Durabeyli ile Portakallar takımı karşı karşıya geldi. İlk yarı Sezer Yamak ve Emrah Ateş’in golleri ile 2-0 Portakallar’ın üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarı da ise Muhammet Ocak’la 3-0’ı yakalayan Portakallar’a, Okan Can’ın ayağından gelen golle yanıt veren Durabeyli skoru 3-1’e taşıdı. Heyecanlı geçen maçın ilerleyen dakikalarında gol olmayınca karşılaşma bu skorla sonuçlandı. Böylelikle 2018 yılı Kurban Bayramı Futbol Turnuvası’nın Şampiyonu uzun bir aradan sonra tekrardan Dağ Köyü Portakallar oldu.
Maça oldukça önem veren çevre köy sakinleri de bu heyecana ortak oldu. Havai fişek gösterilerinin ardından şampiyonluk kupasını Dağ Köyü azası İsmail Öztürk’ün elinden alan Sezer Yamak ve takım arkadaşları büyük sevinç yaşadı.
En az gol yiyen Portakallar’ın kalecisi Bilal olurken ödül olarak eldiven, en fazla gol atan Dağ Köyü Portakallar’dan İsmail Ocak’a krampon hediye edildi. Turnuvanın 2.olan takımı Durabeyli’ye Komite Başkanı Sezai Kayr tarafından Faruk Solmaz 'a 2.'lik kupası, 3. olan takım Dumanlara da 3.’lük kupası teslim edildi. Bu arada şampiyon olan takıma da turnuvanın ödülü koç da ödül olarak verildi. Bu yıl turnuvaya çevre köylerden toplam 14 takım katıldı.
Kupa törenin ardından Alaplı Aşağı Dağ Köyü Muhtarı Sezer Acar ve azaları şampiyon olan takımın gençleriyle yemekte bir araya geldi.
 
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz