SANDIKTAN CUMHUR İTTİFAKI ÇIKTI

SANDIKTAN CUMHUR İTTİFAKI ÇIKTI
25 Haziran 2018 Pazartesi 00:30

Yenihaber/İHA

Cumhuriyet tarihinin en önemli Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde, Türkiye geneli ve Zonguldak’ta ipi göğüsleyen Cumhur İttifakı (AK Parti-MHP) oldu. Gayri resmi sonuçlara göre; 3/2 lik sistem değişmedi ve Zonguldak’tan, AK Parti 3, CHP 2 milletvekili çıkardı. Tarihi seçimin sonuçlarını AK Partililer konvoylar eşliğinde şehir turu ve havai fişekler atarak saatlerce kutladılar.

Haber Merkezi -  Başbakanlığın kaldırılarak Başkanlık sistemini getireceğinden dolayı Türkiye’nin en önemli seçimi olarak nitelendirilen 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin galibi henüz resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı…

Bu haberin hazırlandığı 24 Haziran 2018 Pazar saat 23:00 sıralarında, Türkiye geneli ve Zonguldak’ta sandıkların büyük bölümü açılmıştı. Yüksek Seçim Kurulu ve ajanslardan edinilen bilgiler bazında, Zonguldak ve ilçelerinde Cumhurbaşkanlığı oylarının yüzde (%) 97’si sayıldı. Zonguldak’ta milletvekilliği pusulalarının yüzde 96’sı sayıldı

Türkiye’de seçmenlerin yüzde 85’i vatandaşlık görevlerini yaparak sandık başına gitti. Bu oran siyasiler tarafından “Çok yüksek katılım” şeklinde yorumlanmaktadır.

Bu sonuçlara göre; AK Parti Zonguldak Milletvekilleri: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar

CHP Zonguldak Milletvekilleri: Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz

Türkiye genelinde, 24 Haziran Pazar saat 23:00 itibariyle Cumhurbaşkanlığı oy pusulalarının yaklaşık yüzde 96’sı, milletvekilliği oy pusulalarının yaklaşık yüzde 98’i  sayıldı.

Bu oranlardan çıkan sonuçlar bazında; Cumhur İttifakı (AK Parti-MHP) birinci, Millet İttifakı (CHP- İYİ Parti-SP) ikinci, HDP’de üçüncü sıralamada yer aldı. Cumhur İttifakı Zonguldak ve tüm ilçelerinde genellikle yüzde 50’nin üzerinde oy alarak birinci sırada yer almıştır.

Haberimizde ve grafiklerde verilen oranların sandıkların büyük bölümünün açılmasıyla birlikte gayri resmi sonuçlara göre oluşturulduğunu hatırlatarak, % 100 ile net sonuçların 25 Haziran Pazartesi 2018 tarihinde belli olacağının altını çiziyoruz.  

ZAFER KUTLAMASI

Birçok il ve ilçede hem Cumhurbaşkanlığında hem de milletvekilliğinde yüksek oranda oy alan AK Partililer, Zonguldak ve ilçelerinde davul, zurna, meşaleler, sloganlar, konvoylar ve havai fişeklerle kutlamalar yaptılar. AK Partililerin şenlik havasında yaptığı kutlamalar saatlerce devam etti.   

Yorumlar
  • Nedim
    25 Haziran 2018 Pazartesi 00:37

    BAŞKAN REİS=RTE

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz