ŞAŞIRTAN DURUM

ŞAŞIRTAN DURUM
31 Ocak 2018 Çarşamba 16:50

Timuçin ÖZAT

Cumhuriyet tarihinin en ılık ve karsız kışlarından birini yaşayan Türkiye’nin özellikle batı bölgelerinde sıcaklıkların daha da artacağı açıklanırken, Karadeniz Ereğli’de yalancı bahara aldanan çilek fideleri kış ortasında çiçek açtı.

Haber merkezi – Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, balkonlarda ve bahçelerde yetiştirilen çilek fidelerinin geçtiğimiz günlerde çiçek açtığı öğrenildi.

Karadeniz Ereğli’de Ziraat Mühendisi ve Osmanlı Çileği Fidesinin Çoğaltılmasından Sorumlu T. Hakan Tekin konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Benim yetiştirdiğim fideler ilçenin Delihakkı mevkisinde. Dolayısıyla ilçe merkezine göre daha yüksek ve iç kesimde olduğumuz için daha soğuk ve sabahları sık şekilde sis yaşanan bir kesim. Yani şartlar aslında olumsuz. Ancak bu sene çok ılık geçiyor. Bazı günler adeta baharı yaşıyoruz. Kış mevsiminde olduğumuzu gece ve sabah ayazı hissettiriyor. Birkaç gün önce balkonumdaki Osmanlı Çileği fidelerinin tıpkı baharda olduğu gibi çiçek açtığını gözlemledim. Çiçekler gece soğuktan yanmasın diye fideyi içeri aldım. Böyle bir duruma bu mevsimde ilk defa şahit oluyorum. Bu fideyi çevremdekilere gösterince şaşırdılar.

Ayrıca, dağıttığımız fideleri yetiştiren arkadaşlarımızın çileklerinden de çiçek açan var.”  

Yorumlar
  • AdemM
    31 Ocak 2018 Çarşamba 19:40

    MEVSİMLERİN ŞAFTI KAYDI BAKALIM YAZ NASIL GEÇECEK

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz