ŞEHİT FİLİSTİNLİLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI

ŞEHİT FİLİSTİNLİLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI
16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:14

YENİHABER

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek isteyen göstericilere ateş açması sonucu şehit edilen Filistinliler için Alaplı ilçesinde gıyabi cenaze namazı kılındı.

İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler için öğle namazı öncesinde Alaplı'da sela okundu.  Namaz sonrasında ise Merkez Camisinde şehit Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

İlçe Müftüsü Aydın Bostancı, cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmada, Kudüs üzerinde bazı oyunların oynandığını söyledi.

Kudüs'ün Müslümanlar için kutsal bir yer olduğunu ifade eden Bostancı, "Dün Filistin'de, Gazze'de Filistinli kardeşlerimiz İsrail tarafından hunharca şehit ediliyor. Kudüs üzerinden bir oyun oynanıyor. İslam dünyası ve Müslümanların damarına basılıyor. Müslümanlarda haklı olarak buna tepki gösteriyor. Kudüs bize peygamberimizin emanetidir. Allah'ın yoluna bütün peygamberlerin dünyaya geldiği İslamı yaydığı yerdir. Kudüs, 'Bizim için kutsal bir mekandır'."

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz