SICAKLIK REKORLARI YENİLENEBİLİR

SICAKLIK REKORLARI YENİLENEBİLİR
11 Eylül 2017 Pazartesi 12:26

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Yurdun büyük bölümü hafta sonu Kuzey Afrika üzerinden gelen “Çöl Sıcakları”nın etkisine girdi. Hafta boyunca etkili olacak aşırı sıcakların 12 Eylül Salı günü uç değerleri görmesi beklenirken, birçok kentte, Eylül sıcaklık rekorlarının kırılması bekleniyor.

Haber merkezi -  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tahminlerine göre, Libya üzerinden gelen Çöl Sıcakları tüm ülkeyi etkisi altına aldı. Önümüzdeki bir hafta boyunca yurt genelinde yağış beklenmezken, 12 Eylül 2017 Salı günü sıcaklıkların en üst seviyeye çıkması bekleniyor. İç kesimlerde 40 dereceye ulaşması beklenen sıcakların kıyı kesimlerde de 35 dereceye yaklaşacağı tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların hafta içinde mevsim ortalamalarının 5 ila 10 derece üzerinde seyredeceği açıklandı.

Zonguldak ve ilçelerinde Salı öğlen saatlerinde gölgede sıcaklıkların 33-36 derece arasında, Bartın’da 38 derece, Düzce 38 derece, Karabük’te de 39 dereceye kadar ulaşması bekleniyor. 13 Eylül Çarşamba gününden itibaren sıcaklıklar düşüşe geçse de hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği ön görülmektedir.

Meteoroloji yetkilileri tarafından, Mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerimizde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz