SICAKLIKLAR 10 DERECE ARTACAK

SICAKLIKLAR 10 DERECE ARTACAK
11 Mayıs 2017 Perşembe 14:05

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Yurt genelinde hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Özellikle batı ve iç kesimlerde 30 derecenin üzerine çıkacak.

Haber merkezi – Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tahminlerine göre, 12-13 Mayıs (Cuma-Cumartesi) batı bölgelerde başlayarak sıcaklıkların 8-10 derece artacağı tahmin ediliyor. Özellikle 13 Mayıs Cumartesi Batı ve iç kesimlerde sıcaklıkların 30 ve yer yer üzerine çıkması beklenirken, Karadeniz kıyılarında sıcaklıkların öğlen saatlerinde 24-27 derece arasında olması bekleniyor. Pazar ve Pazartesi gününden itibaren sıcaklıkların tekrar azalarak mevsim normallerine gerileyeceği tahmin edildi.

Bu arada, önümüzdeki haftanın ikinci yarısında yurt genelinde yer yer kısa süreli ancak etkili gök gürültülü sağanak geçişleri olabileceği kaydedildi.  

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz