ŞİKAYET GELDİ, KAYMAKAMLIK HAREKETE GEÇTİ

ŞİKAYET GELDİ, KAYMAKAMLIK HAREKETE GEÇTİ
14 Kasım 2017 Salı 16:10

YENİHABER

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı tarafından yayınlanan genelge de, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşları ve derneklerin özel kişilerde dahil olmak üzere, her türlü yardım faaliyetleri için kaymakamlıktan yazılı izin alınması gerektiği bildirildi.

Haber Merkezi - Gazetemizin edindiği bilgiye göre, Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesi Kaymakamı Nazım Madenoğlu imzası ile yayınlanan genelde, çeşitli yardım çalışmaları içinde yer alacak sivil ve kamu kurum-kuruluşlarının yetkilileri ve bu tür faaliyet içerisinde yer alacak özel kişilere yönelik uyarı yayınlandı.
ÖNCE İZİN SONRA YARDIM!
Geçtiğimiz günlerde yayınlanarak sivil toplum ve kamu kurum kuruluşlarının temsilcilerine gönderilen genelge de şu bilgilere yer verilmiştir:“Bazı özel kişi ve kuruluşlarla, sivil toplum kuruluşlarının ve kamu kurum ve kuruluşlarının Kaymakamlığımızdan izin almadan okul öğrencilerine ve/veya muhtaç kişilere yardım yaptığı ve/veya görevi dışında bir kamu hizmetinin yapımını üstlendiği, ya da katkıda bulunduğu şeklinde uygulamalar olduğu bilgileri Kaymakamlığımıza ulaşmıştır. Ancak bu tür yardım, katkı ve destek faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulma biçiminin ilgililerin onurunun zedelenmesine, ya da farklı algılanmalarına yol açtığı da yine Kaymakamlığımıza intikal eden bilgiler arasındadır.
Bu yüzden bu tür yardım/destek/katkı faaliyetleri için, önceden Kaymakamlığımızdan yazılı izin alınması, izin alınmasını gerektirmeyen durumlar için de yine önceden yazılı bilgi verilmesi, ayrıca yardım ve destek konularının kamuoyuna bildiriliş biçim ve usulünün de ilgililerin onurunu zedeleyecek biçimde olmaması gerekmektedir. Keza yardım, destek, katkı alacak kişi, kuruluş ve kurumlar da ilgili mevzuat doğrultusunda gereğini yapacaklardır. “ Öte yandan yayınlanan genelge öncesinde konuya ilişkin çeşitli ihbarların olduğu, bu nedenle yayınlanan genelgenin ilgili kurum ve kuruluşların yetkililerine teslim edilerek bilgilendirildikleri öğrenilmiştir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz