Sefer görev emri olanlar...

Sefer görev emri olanlar...
26 Şubat 2018 Pazartesi 17:42

İHA

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, şu anda sefer görev emri olanların bölgeye gitmesine ihtiyaç olmadığını ifade etti.

Zeytin Dalı Harekatındaki son durum ve özellikle son günlerde gündemden düşmeyen sefer görev emri konularıyla ilgili bilgiler veren Bozdağ, harekatın başarıyla planlandığı gibi devam ettiğini kaydederek, pek çok stratejik noktanın ele geçirildiğini ifade etti.

“ŞU ANDA SEFER GÖREV EMRİ OLANLARIN BÖLGEYE GİTMESİNE İHTİYAÇ YOKTUR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "sefer görev emri olanlar hazır olsun" açıklamasına ilişkin ise Bozdağ, "Cumhurbaşkanımızın o açıklamasının içerisinde şu da var. Ama şuan da buna ihtiyacımız yok. Afrin'e sefer görev emri olanların gitmesine ihtiyacımız olmadığını da Cumhurbaşkanımız konuşmasının içerisinde açıklıyor.

Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, bakanlarımızın olduğu programlarda Afrin gündeme geldiği zaman vatandaşlarımız bizi de Affeyle götür diyor. Cumhurbaşkanımızın programlarında daha yüksek bir sesle cumhurbaşkanımız bizi Afrin'e götür, Reis bizi Afrin'e götür şeklinde insanların bu harekata hem destekleri hem de oraya girme gitme istekleri var. Cumhurbaşkanımız tabi bu desteklere teşekkür ve girme isteklerine karşı da onlara verdiği bir cevaptır. Kendi açıklamasının içinde olduğu gibi şu anda sefer görev emri olanların bölgeye gitmesine ihtiyaç bulunmamaktadır.

Türk Silahlı kuvvetlerimiz Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bugünkü imkan ve kabiliyetleri ile bu Harekatı da Fırat kalkanı Harekatı'nda olduğu gibi başarıyla tamamlama güç ve kudretine sahiptir. Bizim duamıza ihtiyaçları var. Biz onlara dua edelim ve birliğimizi dirliğimizi muhafaza edelim bozmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Allah'ın yardımı muhafazası izni milletimizin dua ve desteği ile kahraman Mehmetçiklerimiz beklediğimiz sonuçları kısa sürede İnşallah elde edecektir" diye konuştu.

Harekatın hedeflerine ulaşıncaya kadar devam edeceğini vurgulayan Bozdağ, “Bölgedeki son terörist temizleninceye kadar devam edecektir. Özel harekatın gitmesi yaklaşan yeni mücadele için bir hazırlıktır. Şu anda daha ziyade şehirlerden uzak köy, belde ve kırsalda olan alanlarda mücadele devam ediyor. Alan daraldıkça bu mücadele sivillerin olduğu alana kayacaktır. Bunlar hazırlıklar. Meskun mahalle girdiği zaman oradaki tecrübesiyle hareket edilecek” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz