Sempozyuma katıldılar, fikir birliğine vardılar...

Sempozyuma katıldılar, fikir birliğine vardılar...
24 Ekim 2018 Çarşamba 17:31

Yenihaber

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin, Azerbaycan’ın başkenti Bakü'de sempozyuma katıldığı bildirildi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Meclis Başkan Vekil Ömer Faruk Yıldız ve Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya Azerbaycan'ın Bakü kentinde düzenlenen Türkiye – Azerbaycan Ekonomik İşbirliğini Geliştirmede Yeni Ufuklar Konulu Sempozyumuna katıldı.

“FİKİR BİRLİĞİNE VARDIK”

Konu ile ilgili açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir:

"Azerbaycan Ulu Önderi  Haydar ALİYEV’in  ifadesiyle ‘’İki Devlet Bir Millet’’ anlayışıyla, bir ucu Sibirya ve Çin’e uzanan Türk dünyasında, Anadolu’ya Köprü olarak gördüğümüz Kardeşlerimizle ’Türkiye – Azerbaycan Ekonomik İlişkilerinde Yeni Ufuklar Sempozyumu’’ nda buluştuk. Bakü-Tiflis- Kars demiryolunun tamamlanmasıyla AB Ülkelerine  yapılacak Azeri dış ticaretinde, Filyos  Limanı ve Lojistik merkezinin sunacağı avantajlar konusunda bilgilendirmelerde bulunduk.Hidrokarbon sektörü dışında, İki Ülke arasında diğer sektörlerde de, ticaretten öte ortak üretim ve birlikte ihracat üzerine yoğunlaştığı bir dönemde olduğumuzu müşahede ettik. Ülkemizin söz sahibi olduğu ve bölgemizin de gelişeceğini düşündüğümüz seracılık başta olmak üzere, bu doğrultuda yapılabilecek ortak yatırımlarla ilgili ön temaslarda bulunduk. Detaylı çalışmalar yapmak üzere ‘’Azerbaycan Sahipkarlar Konfederasiyası’’ ile fikir birliğine vardık", dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz