Şirin'den "Duygu istismarı" uyarısı!

Şirin'den "Duygu istismarı" uyarısı!
3 Haziran 2017 Cumartesi 16:05

İHA

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, vatandaşların iyi duygularını istismar ederek yardım toplayan kişilere karşı uyardı.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, Ramazan ayı dolayısıyla engellileri kullanarak özellikle il dışından gelen engelli dernekleri adına halkımızın iyi duygularını istismar ederek yardım toplayan kişilere inanılmaması gerektiğini belirtti.

Şirin, yaptığı açıklamada: “Ramazan-ı Şerif’in tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Bu ay içerisinde malum insanların daha fazla yardım ve iyilik yapmak istedikleri için bu durumu fırsata çevirmek isteyen kişilerde ortaya çıkıyor. Özellikle başka İllerden gelerek mübarek aylarda bazı kişiler kendilerini bizim derneğin temsilcisi gibi tanıtıp vatandaşlardan para istiyorlar. Vatandaşlarımızdan isteğim bu tür insanlara fırsat vermemeleri. Çünkü biz dilenci değiliz. Buna ek olarak Bizim makbuzlu veya makbuzsuz derneğimiz adına sokaklarda veya kapılarda yardım toplama gibi bir çalışmamız yoktur ve de hiç olmamıştır. Yönetim Kurulu olarak devamlı gündeme getirdiğimiz halkımızın yardımlarını İlimiz dışından gelip bazı Engelli dernekleri için yardım toplanmasına kesinlikle karşı olduğumuzu belirtiyoruz. Halkımız bilmediği tanımadığı hiç bir derneklere kesinlikle yardım etmemeleri gerektiğine inanıyoruz. Herkes yaşadığı şehir, ilçe ve beldelerde kurulu olan özellikle Engellilere hizmet eden derneklere yardım etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu düşünce ve duygularla tüm halkımızın mübarek Ramazan aylarını cani gönülden kutluyor ve halkımızı Ramazan dolayısıyla yapacağı her türlü hayır ve hasenat için derneğimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz