Skandala neden olan o sözlere açıklama…

Skandala neden olan o sözlere açıklama…
14 Haziran 2018 Perşembe 02:13

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, esnaf ziyaretinde, “Cumhurbaşkanlığı ’nda reise de oy verebilirsiniz. Hiçbir sorun yok” sözlerinin kırpıldığını belirterek konuya ilişkin açıklama yaptı.

Haber merkezi - CHP Zonguldak milletvekili ve birinci sıradan milletvekili adayı Ünal Demirtaş’ın, 2 gün önce Karadeniz Ereğli’de gerçekleştirdiği seçim çalışmasında ziyaret ettiği bir esnafta sarf ettiği “Cumhurbaşkanlığı’nda reise de oy verebilirsiniz. Hiçbir sorun yok. Kızmayız, darılmayız. Ama milletvekilliğinde kendimize oy istiyoruz” ifadeleri video kaydı ile sosyal medyaya yansıyınca kriz yaşanmıştı.

CHP’li Demirtaş, yerel ve yaygın medyada yayınlanan görüntüler üzerine tüm sosyal paylaşım hesaplarından 13 Haziran 2018 Çarşamba günü açıklama yaptı.   

“İKİ OYDAN BİRİNİ İSTİYORUM NE VAR BUNDA”

“Milletvekilliğinde başka partilere oy vereceğini söyleyen insanlardan Cumhurbaşkanlığı için Muharrem İnce’ye oy istiyorum” diyen Demirtaş, seçim kampanyası esnasında sarf ettiği sözlerin nasıl geliştiğini şu şekilde özetledi: “Vatandaşın komşusu İYİ Parti'den aday. Ben de diyorum ki 'Sen bize oy vermeyeceksin belli, bari Muharrem abiye oy ver diyorum.' O videonun tamamına bakılsa o görülecek. Şimdi vatandaş sıkı bir şekilde ben reise oy vereceğim deyince ne yapayım ben adama? İki oydan birini istiyorum. Ne var bunda? Bunun nesi yanlış? Niye Reis'e oy verin diyeyim? İki oydan birisini olsun bize ver diyorum. Vatandaşın biri oyunu alalım diyoruz. Bundan daha iyi niyetli ne olabilir? Vatandaşın biri diyor ki ‘Ben İYİ Parti’ye vereceğim hepsini.’ Ben de diyorum ki 'Abi o zaman eşin hiç değilse bize versin' diyorum. ‘Yenge sen verir misin’ diye soruyorum. Bunun nesi yanlış anlamıyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Rıza yıldızhan
    15 Haziran 2018 Cuma 15:04

    Demirtaşa yok. İnce Tamam

  • Gökhan
    14 Haziran 2018 Perşembe 02:28

    İŞTE ALGI OLAYI BİR İFADENİN BAŞA ÇEKİLMESİ VE KAMUOYUNDAKİ ALGI DURUMU ASLINDA DURUM BELLİ YANİ CHP Lİ VEKİLİN REİSE OY İSTEME DURUMU YOK BU ARADA TARAFSIZ OLARAK YORUM YAPIYORUM. İYİ OLAN KAZANSIN. KAYBEDENLERE DE KÖTÜ DEMİYORUM

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz