SOMA’YA GİTTİLER

SOMA’YA GİTTİLER
3 Temmuz 2018 Salı 16:50

YENİHABER

Zonguldak Maden Şehitleri Derneği Başkanı Çetin Yiğit, Manisa’ya giderek 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’da şehit ailelerini ziyaret ettiklerini bildirdi.

Yiğit, yazılı açıklamasında, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen Yeraltından Doğan Umut Işığı adlı proje kapsamında gezisi düzenlediklerini belirtti. Facianın yaşandığı adrese giderek şehitler ruhuna Kuran okuduklarını ifade eden Yiğit, şunları kaydetti:
“Projemiz kapsamında yapmış olduğumuz gezide Soma Maden Şehitliğini ziyaretle gezilerine başladık, Soma Maden Kazasında hayatını kaybeden Maden Şehitleri Aileleri ile bir araya geldik, acılarımızın ortak olması bizleri daha çok kaynaştırdı. Aileler birbirine destek oldu. Maden şehitliği ve olayın olduğu Ocakta 301 Maden Şehidi ve Tüm Maden Şehitleri için Kuran-ı Kerim okuyarak dua ettik.
Gezimiz kapsamında Soma Kaymakamlığı, Soma Belediye Başkanlığı, Bartın ve Zonguldaklılar Yardımlaşma Derneği, Soma 301 Madenciler Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Soma Maden Kazasının yaşandığı yer ile Maden Şehitliği’ni ziyaret ettik. Bu kapsamda bizleri ağırlayan Soma Kaymakamı Sayın Ahmet Altuntaş, Soma Belediye Başkanı Sayın Ali Tulup, Bartın ve Zonguldaklılar Derneği Başkanı Sayı Mustafa Sarı ve yönetim kurulu üyelerine maden şehidi aileleri ve şahsım adına teşekkür ederim. Bu tür projeleri destekleyen İşleri Bakanlığına, Zonguldak Valisi Sayın Ahmet Çınar’a, Kdz. Ereğli Kaymakamlığına, Zonguldak İl Dernekler Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese aileler adına ayrıca tekrar teşekkür ederiz.”

-OLAY- 
Soma Faciası, 13 Mayıs 2014'te Türkiye'nin Manisa ilinin Soma ilçesindeki kömür madeninde çıkan yangın nedeniyle 301 madencinin ölümüyle sonuçlan madencilik kazasıdır.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz