SOSYAL MEDYA DEVİ, GRUP ÖZELLİĞİNİ KALDIRIYOR ANCAK...

SOSYAL MEDYA DEVİ, GRUP ÖZELLİĞİNİ KALDIRIYOR ANCAK...
12 Ağustos 2017 Cumartesi 18:54

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

2 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan en büyük sosyal medya ağı Facebook’un yönetimi, grup özelliğini kaldırma kararı aldı.

Haber merkezi - Facebook yönetimi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, 2014 yılında uygulanmaya başayan facebook grup özelliğinin 1 Eylül 2017 tarihi itibariyle kapatılacağı belirtildi.

Facebook’ta yer alan yüzbinlerce çeşiti bulunan gruplarda, platformun kullanıcıları bir araya gelerek etkileşime geçiyor.

Söz konusu karara ilişkin Facebook’un yaptığı açıklama şu şekildedir:

"Grup ekibi genel grupların deneyimini iyileştirmek için ek araçlar üzerinde çalışıyor. Ana Facebook uygulamasına yatırım yaparak toplum için daha fazlasını yapabileceğimizi gördük."

Öte yandan, Facebook’un ana uygulaması ve facebook.com’a yatırımlarını yönlendireceğini belirten şirket, grup özelliğini kullanan kullanıcılarına grup sayfalarına ana sayfa üzerinde yine ulaşma imkanı tanıyacak.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz